معاون فناوری های نوین بانك مركزی:

کسب وکارهای خرد در کمترین زمان امکان دریافت اینماد بی ستاره دارند

کسب وکارهای خرد در کمترین زمان امکان دریافت اینماد بی ستاره دارند

معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی اظهار داشت: کسب وکارهای خرد می توانند به صورت کاملا سیستمی و برخط و تنها با ارائه اطلاعات هویتی و دامنه خود نسبت به دریافت اینماد بی ستاره اقدام نمایند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، مهران محرمیان تصریح کرد: دریافت این نوع اینماد در کمترین زمان و با حداقل اطلاعات امکان پذیر است.
وی ضمن اشاره به اجبار قانونی دریافت اینماد خاطرنشان کرد: مبحث اجبار دریافت اینماد برای پذیرندگان شرکتهای پرداخت یار به استناد ماده ۱۰۳ آئین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی اجرایی شده است. این آئین نامه مصوب آبان ماه سال ۱۳۹۸ هیات دولت بوده و طی بیشتر از دو سال قبل سعی شده به صورت تدریجی اجرای تکالیف بگونه ای که اختلالی در کسب و کارها ایجاد نشود، پیگیری شود.
معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی اضافه کرد: اجبار دریافت اینماد برای فروشگاه های مجازی که درگاه پرداخت خویش را از شرکتهای psp دریافت کرده اند از زمستان سال ۹۸ اجرایی شده و پذیرندگان جدید فعال در فضای مجازی علاوه بر دریافت شماره پیگیری مالیاتی ملزم به دریافت اینماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بوده اند.
محرمیان همینطور تصریح کرد: در جهت پشتیبانی از کسب و کارهای خرد، مرکز توسعه تجارت مبادرت به طراحی نماد بی ستاره کرده و دریافت این نوع اینماد در کمترین زمان و با حداقل اطلاعات امکان پذیر است. کسب و کارهای خرد می توانند به صورت کاملا سیستمی و برخط و صرفاً با ارائه اطلاعات هویتی و دامنه خود نسبت به دریافت این نوع اینماد اقدام نمایند.
وی ضمن اشاره به این که دریافت اینماد یکی از ابزارهای شناسایی اهلیت کسب و کارها در فضای مجازی است، عنوان کرد: وجود این نشان در سایت های پذیرندگان فضای مجازی موجبات اعتماد بیشتر مشتریان را فراهم می آورد.
معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی در انتها تصریح کرد: با عنایت به این که بانک مرکزی همواره اهتمام ویژه ای در اجرای قوانین مجلس و مصوبات هیات دولت دارد؛ در این خصوص هم قبل از اجرا کوشیده با انجام هماهنگی های لازم با مرکز توسعه تجارت باعث کاهش دغدغه های کسب و کارها شود و هر گونه پیشنهادی که سبب تسهیل شروع کسب و کارها شود را مورد بررسی قرار خواهد داد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، همه کسب وکارهای اینترنتی از سوم آذرماه ملزم شده اند برای دریافت درگاه پرداخت، اینماد داشته باشند. با وجود مزایایی که اجبار در دریافت اینماد داشته و سبب افزایش شفافیت مالی و مقابله با پولشویی می شود، اما برخی کسب و کارها نسبت به آن گلایه داشته و معتقد هستند که شیوه کنونی اجبار در دریافت اینماد، سرعت رشد استارتاپ ها و کسب و کارهای خرد را خواهد گرفت و به این کسب و کارها لطمه خواهد زد.
اینماد (E-Namad) یا نماد اعتماد الکترونیکی، یک نماد است که از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک به وب سایتی ها داده می شود که دارای ضوابط مشخص و از پیش تعیین شده ای باشند.

1400/09/15
22:30:48
5.0 / 5
598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403