سازمان برنامه و بودجه:

رشد عجیب بودجه دستگاههای فرهنگی کذب محض است

رشد عجیب بودجه دستگاههای فرهنگی کذب محض است

به گزارش تجهیزات جانبی سازمان برنامه و بودجه کشور در اطلاعیه ای ارقام منتشره در فضای مجازی درباره رشد عجیب بودجه دستگاههای فرهنگی را کذب محض عنوان نمود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، در اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه آمده است: پیرو اطلاعیه قبلی سازمان برنامه و بودجه درباره برداشت اشتباه رسانه ها در مقایسه ردیف بودجه دستگاههای اجرایی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ با سالهای قبل، با توجه اصرار برخی رسانه ها در تکرار این اشتباه و ارقام منتشره در فضای مجازی درباره رشد عجیب بودجه دستگاههای فرهنگی، تعداد دستگاه اجرایی و ردیف زیر پوشش ۹ دستگاه اصلی بخش فرهنگ مندرج در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شامل سازمان تبلیغات اسلامی با ۲۱ دستگاه اجرائی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۹ دستگاه اجرائی، شورای عالی انقلاب فرهنگی با ۸ دستگاه اجرائی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ۳ دستگاه اجرائی، وزارت ورزش و جوانان با ۳ دستگاه اجرائی، شورایعالی حوزه های علمیه با ۴ دستگاه اجرائی، شورای برنامه ریزی مدیریت حوزه های علمیه خراسان با یک دستگاه اجرائی، شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران با یک دستگاه اجرائی و سازمان صداوسیما یک دستگاه اجرائی است.

در ادامه این اطلاعیه می خوانیم: با عنایت به اعتبار ۹ دستگاه اصلی مندرج در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، مجموع بودجه این ۹ دستگاه در این لایحه ۱۹۸، ۱۷۶ میلیاردریال منظور شده است. این درحالی است که اعتبار متناظر با آن در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ با در نظر گرفتن اعتبارات تبصره ۱۴ به میزان ۲۱۷، ۲۵۴ میلیاردریال و بدون در نظر گرفتن اعتبارات تبصره ۱۴ برابر با ۱۸۸، ۲۵۴ میلیاردریال بوده و بنابراین با احتساب اعتبارات یارانه ۸، ۷۸ درصد کاهش داشته است. این کاهش از راه ساماندهی ردیف ها و مدیریت هزینه های غیرضرور صورت گرفته است.

۲۵، ۷۵۰ میلیاردریال اعتبار مبحث جزء (۲) بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در جمع اعتبارات مصوب سال ۱۴۰۰ مصوب شده اما تا کنون دارای عملکردی برای پرداخت به دستگاههای اجرایی نبوده و در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ هم به علت حذف تبصره، از سر جمع اعتبارات دستگاههای اجرائی ذیربط حذف گردیده است. بر این اساس، ردیف بودجه سازمان تبلیغات اسلامی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برخلاف لوایح سالهای قبل، صرفاً شامل اعتبارات این دستگاه نیست بلکه شامل اعتبارات ۲۱ دستگاه و ردیف زیر پوشش آن هم است.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی رئیس جمهوری یکشنبه هفته گذشته با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تقدیم مجلس کرد.
براساس ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی دولت، بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون (۳۶.۳۱۰.۷۰۴.۶۲۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال است.

1400/09/26
00:06:40
5.0 / 5
973
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403