معاون وزیر راه:

بارورسازی ابرها تا اختتام امسال در کرمان انجام می شود

بارورسازی ابرها تا اختتام امسال در کرمان انجام می شود

ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود که تا آخر سال در استان کرمان نیز بارورسازی ابرها با هدف افزایش نزولات جوی اجرا می گردد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا محمد محمدی بخش در سخنان قبل از خطبه های نمازجمعه شهر کرمان اضافه کرد: در زمینه های هوشمندسازی راه ها و هواشناسی اتفاقات خوبی در کشور رقم خورده است و طی ۲ سال قبل طبق فرمایشات مقام معظم رهبری کار علمی و جهادی در مجموعه های دانش بنیان در زمینه باروری ابرها صورت گرفت.
به گفته وی امروز یکی از پنج کشور دنیا در فناوری باروری ابرها هستیم و تا آخر سال جاری بحث باروری ابرها را در کرمان هم دنبال می نماییم تا نزولات جوی در این استان بیشتر شود.
محمدی بخش اشاره کرد: وظیفه همه مسئولان برگرداندن اعتماد مردم به خادمان خود است و این جز با کار جهادی انسان های پاکدست، خدمتگزار و شریف میسر نمی گردد و مردم استان کرمان الگوی فراموش نشدنی خودرا دارند و باید فرهنگ حاج قاسم در بدنه دولت ساری و جاری شود.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به این که به سبب زیرساخت های به وجود آمده در فرودگاه کرمان زمینه گسترش پذیرش مسافر داخلی و بین المللی فراهم گشته است افزود: در فرودگاه های استان کرمان نزدیک به ۹۰ پرواز در هفته انجام می شود و با کوشش های صورت گرفته و ثمره خون شهید سلیمانی در آینده نزدیک پروزاهای سوریه نیز شروع خواهدشد.
محمدی بخش بیان کرد: با برداشته شدن ویزای سفر هوایی به عراق مقدمات لازم برای پرواز مستقیم از اقصی نقاط کشور به نجف اشرف هم فراهم گشته است و پروتکل نهایی هفته آتی با همکاران در نجف تعیین خواهد شد تا مردم به عتبات عالیات سفر کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: سال آینده یکهزار و ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۳۸۴ پروژه فرودگاهی در استان کرمان اختصاص یافته که ۷۰۰ میلیارد تومان توسط استان و مابقی توسط سازمان هواپیمایی تامین می شود.
وی افزود: حدود ۱۳ هزار دستگاه کامیون با ۱۸ هزار نفر راننده حرفه ای در پایانه ها و حمل و نقل استان کرمان فعالیت دارند و در زمینه راهداری نیز ۱۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه آسفالته در سطح استان وجود دارد که از این حیث دومین استان کشور شمرده می شود.


1400/09/27
11:31:57
5.0 / 5
1231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403