نماینده مجلس :

اولویت مهم دولت در تنظیم بودجه 1401 عدالت اجتماعی است

اولویت مهم دولت در تنظیم بودجه 1401 عدالت اجتماعی است

به گزارش تجهیزات جانبی ایرنا- نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اولویت مهم دولت در تنظیم بودجه سال ۱۴۰۱ تحقق عدالت اجتماعی، رفع مشکلات اقتصادی مردم و محرومیت زدایی است.


کمال علیپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: دولت سیزدهم نشان داد که برای رفع مشکلات اقتصادی و همینطور توسعه کشور برنامه دارد، بنابرین بودجه سال ۱۴۰۱ بگونه ای از جانب دولتمردان تدوین شده که بتوان در راه توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی حرکت نماییم.
وی تصریح کرد: یکی از خصوصیت های بارز بودجه سال ۱۴۰۱ حرکت کردن آن در راه حقیقت است و به نظر من دولت سیزدهم بدون رویاپردازی، دخل و خرج سال آینده کشور را واقع بینانه بسته است.
این نماینده مجلس افزود: یکی از خصوصیت های بارز لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۱ دولت به مجلس شورای اسلامی، افزایش اختیارات استان ها برای تصمیم سازی و تصمیم گیری در مسایل اقتصادی می باشد و اجرای این امر، مسیر توسعه عمرانی و اقتصادی کشور را تسریع می کند.
علیپور، نگاه عادلانه دولت به استان ها در بودجه پیشنهادی سال آینده را نشان از پرهیز در تمرکز گرایی و ایجاد نگاه کلان ملی برای افزایش توسعه پایدار در تمام نقاط کشور توصیف کرد.
وی با اشاره به اینکه مشارکت و نقش پذیری جدی استان ها در بودجه سال ۱۴۰۱ چشم گیر است، اضافه کرد: توسعه استانهای کشور با تاکید بر سند ملی آمایش سرزمین در بودجه پیشنهادی سال آینده ملموس است.

نقش سفرهای استانی در تدوین لایحه بودجه
نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس اظهار داشت: یکی از علل عمده واقعه بینانه بسته شدن بودجه سال آینده، تأثیر سفرهای استانی رئیس جمهوری است و با افزایش شناخت دولتمردان از شرایط استانهای کشور، اعتبارات کلان کشوری با هدف محرومیت زدایی و عدالت اجتماعی تنظیم، تدوین و اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای سال آینده پیشبینی صادرات نفت ۱.۲ میلیون بشکه در روز و سهم درآمدهای نفتی از منابع بودجه عمومی هم ۲۵ درصد است که تحلیل این اعداد و ارقام نشان از واقع بینانه بسته شدن لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ دارد.
علیپور اظهار داشت: به نظر می آید عبور از تحریم و فشارهای خارجی در بودجه پیشنهادی سال آینده دولت آشکار است و مسئولان دستگاههای اجرایی برای تحقق این قانون بودجه در سال آینده بیشتر از پیش تلاش کنند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، دولت سیزدهم اولین لایحه بودجه اش را روز یکشنبه ۲۱ آذر لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. دولت لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را با سقف ۳۶۳۱ هزار میلیارد تومان بست که به معنای دخل و خرج دولت در سال آینده است.
رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به اصلاح ساختار بودجه و ارتقای سرمایه گذاری و اشتغال اظهار داشت: امروز یکی از محوری ترین مسائل کشور و مطالبه مردم، مسئله اشتغال است و در کنار آن اصلاح سیستم بانکی و بهبود فضای کسب و کار همواره مورد تاکید بوده و هست.منبع:

1400/09/28
12:12:21
5.0 / 5
985
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403