راه اندازی تلکام ۲۲

راه اندازی تلکام ۲۲

تجهیزات جانبی: بیست ودومین نمایشگاه بین المللی تلکام با حضور فعالان حوزه ICT کشور راه اندازی شد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بیست ودومین نمایشگاه بین المللی تلکام امروز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور تعدای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران حوزه ارتباطات و مخابرات، فعالان حوزه ICT، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی و تعدادی از مدیران شرکت های برتر حوزه مخابراتی کشور راه اندازی شد.
مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات، در نشست خبری با تاکید بر نیاز بخش ارتباطات ثابت به حمایت های حاکمیتی، اظهار داشت: تصویب طرح منطقی شدن تعرفه ها و تغییر مدل تعرفه گذاری، سبب پیشرفت حوزه ارتباطات در سراسر کشور خواهد شد. در سالهای قبل در این بخش ها به مخابرات کم توجهی شده که این مساله با هم افزایی ها درحال حل شدن است.
وی با اعلان اینکه شرکت های مادر مخابراتی در تمام دنیا قدمت و اهمیت زیادی دارند و سرمایه گذاری زیادی برای توسعه این شرکتها انجام شده است، اظهار نمود: در کشور ما، برخلاف این روند، در دولت های گذشته بابت سیاست های مختلف شامل حق السهم و گرفتن پروانه، درآمد قابل توجهی از شرکت مخابرات به سمت دولت سرازیر شده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ضمن بررسی و تشریح راهبردهای فناوری در کلان روندهای بین المللی اشاره کرد: جایگاه کشورمان در جهان از نظر فاکتورهای توسعه ICT مناسب نمی باشد و به حرکت درآمدن ریل فعالیت مخابرات و پشتیبانی از آن نقش زیادی در بهبود رتبه کشورمان در سطح فراملی خواهد داشت.

سلطانی اظهار داشت: در بخش ارتباطات تعادل بین درآمد و هزینه بسیار مهمست و در تمام کشورهای توسعه با حمایت دولت این بخش خصوصاً ثابت به تعالی و پیشرفت می رسد. دولت ها باتوجه به اهمیت بخش ثابت، خط اعتباری ویژه را برای شرکت مادر تخصصی خود باز می کنند چون بخش ثابت دیربازده و در عین حال بسیار راهبردی است.
وی افزود: تغییر تعرفه ها در هزینه های نگهداری در شورای رقابت تصویب شده و هم اکنون در مرحله کارشناسی برای تصویب در سازمان تنظیم مقررات است. با این مصوبه حداقل هزینه نگهداری تلفن ثابت برای جلوگیری از زیان دهی مخابرات میسر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مخابرات اعلام نمود: شرکت مخابرات ایران برمبنای نقشه راه خود، یک سند استراتژیک دارد که علی رغم مشکلات اقتصادی آنرا پیاده سازی می کند. با هم افزایی های ایجادشده در دولت سیزدهم و پشتیبانی از شرکت مخابرات، عقب ماندگی های نقشه راه مخابرات از سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴ بصورت کامل جبران خواهد شد.
در شبکه تلفن ثابت، به خودکفایی مناسبی رسیده ایم
همچنین داوود زارعیان -معاون معاونت تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران- در این جلسه خبری، با اعلان اینکه این شرکت بعنوان شرکت اصلی زیرساختی کشور در صدد است امکانات خودرا در زمینه تجاری به اشتراک بگذارد، اظهار داشت: در شبکه تلفن ثابت بخش عمده ای از تجهیزات بومی است و در این بخش به خودکفایی مناسبی رسیده ایم.
وی اشاره کرد: پشتیبانی از تولید داخل رویکرد اصلی مخابرات است تا همگام با گسترش زیرساخت ها این تجهیزات در اختیار اپراتورها قرار گیرد. قسمتی از هزینه های عملیاتی در شرکت مخابرات ایران دو بخش است، یکی بخش ثابت که زیان ده بوده و بخش دیگر سیار است که در این عرصه به سوددهی رسیده ایم. این سوددهی برای تمام بخش های شرکت مخابرات ایران کفایت نمی کند و باتوجه به تورم بیش از پیش بازگشت سرمایه به اندازه کافی نیست.
معاونت تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات اظهار داشت: عدد برگزاری شرکت مخابرات ایران در بخش ثابت ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است که این حداکثر تلاش مخابرات برای توسعه است. با در نظرگرفتن تحولات در بخش های تجاری و مشتریان برنامه های ویژه ای را درحال اجرا و تهیه داریم که ضمن ارائه خدمات کامل تر برای انواع مشتریان در بخش های تجاری، خانگی و سازمانی، بطور کلی تحولی در خدمات رسانی کشور ایجاد خواهد شد.
زارعیان با اعلان اینکه در نمایشگاه تلکام با رویکرد جدید توسعه دولت الکترونیک و شبکه های 5G را دنبال می نماییم، اظهار داشت: با بهینه سازی فرایندهای تجاری آزادسازی نیروها امکان پذیر شده که از توانمندی آنها در بخش های دیگر مخابرات استفاده می نماییم. در مخابرات تکنولوژی جدید را در بخش های تجاری و مشتریان به کمک گرفته ایم تا با بهره گیری از آن ارزش افزوده مناسبی را برای شرکت ایجاد نماییم که اثرات این فعالیت ها در ضمن ماه های آتی به مرور مشخص خواهد شد
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بیست ودومین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی، با هدف تعامل با بازیگران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و با محصولات متنوع و ارائه خدمات مختلف از دوم تا پنجم دی ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۸ تا ۱۵، در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.
شرکت مخابرات ایران در بیست ودومین نمایشگاه بین المللی تلکام، ضمن ارائه کمپین های متنوع با تخفیفات ویژه، از تازه ترین محصولات فناورانه در بخش های تجاری، سازمانی و خانگی و اپلیکیشن های مخابراتی رونمایی می نماید و خدمات متنوعی مانند تانوما، پابلیک وای فای، سرینو، مخابرات من و دیجیتما در نمایشگاه ارائه می شود.

تحقق دولت الکترونیکی و توسعه پایدار در زمینه اقتصاد دیجیتال با کمک شرکت های خصوصی و تقویت نهضت تولید محتوا میسر خواهد بود و این نمایشگاه فرصتی است تا توانمندی های دانش بنیان نخبگان جوان ایرانی، در زمینه ICT به معرض دید عموم گذاشته شود.
منبع:

1400/10/04
12:21:27
5.0 / 5
637
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403