عرضه و نمایش اولین پلت فرم بومی MEC در نمایشگاه ایران تلکام 2021

عرضه و نمایش اولین پلت فرم بومی MEC در نمایشگاه ایران تلکام 2021

تجهیزات جانبی: اولین پلت فرم بومی سازی شده MEC بر بستر شبکه نسل پنجم همراه اول قرار گرفته تا با کاهش زمان دسترسی به سرویس ها، منجر به استفاده بهینه از زمینه های انتقال فیزیکی تا Core شبکه شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا بنابر اعلام همراه اول، همراه اول که از سال ها قبل و در امتداد حرکت به سمت ۵G مبادرت به توسعه دانش و زیرساخت های مورد نیاز خود کرده بود، تمرکز ویژه ای روی فناوری پردازش در لبه شبکه را داشته و در نمایشگاه های تلکام سالهای قبل با ارائه دموهایی نظیر خودروی خودران که بوسیله سنسورهای مغزی به tested E۲E Cloud native همراه اول متصل بود، اهتمام در به نمایش گذاشتن ابعاد این فناوری کرد.
در همین راستا و باتوجه به تحریم های بین المللی، از سالهای قبل تیم متخصص و فنی همراه اول مبادرت به طراحی معماری مبتنی بر راه حل بومی کرد که با حمایت شرکت های دانش بنیان داخلی، این محصول طراحی و ساخته شد و توانستند با ارائه یک دموی پردازش تصویر در لبه شبکه، میزان اثر و بهبود این فناوری را در نمایشگاه ایران تله کام سال ۲۰۲۱ به نمایش بگذارند.
این محصول کاملا بومی بر بستر نسل پنجم شبکه همراه اول قرار گرفته و با کاهش زمان دسترسی به سرویس ها قادر می باشد علاوه بر افزایش سرعت دسترسی، منجر به استفاده بهینه از زمینه های انتقال فیزیکی تا Core شبکه شود؛ کاهش تاخیر و افزایش سرعت و کیفیت پردازش تصویر از مزایای این فناوری است.
فناوری Multi-Access Edge Computing در شبکه نسل ۴ هم قابل بهره برداری است و امکان ارائه انواع یوزکیس ها نظیر واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، پخش ویدئو پرسرعت و تعاملی، پخش بازی های آنلاین، تعاملی و... را با پارامترهای کیفی بسیار بالاتر به مشترکان همراه اول فراهم می سازد.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/10/07
21:58:50
5.0 / 5
585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403