سقوط ۳۰ درصدی درآمد سالانه هواوی

سقوط ۳۰ درصدی درآمد سالانه هواوی

به گزارش تجهیزات جانبی هواوی به علت تحریمهای آمریکا انتظار دارد درآمدش در سال ۲۰۲۱ به میزان حدود ۳۰ درصد کاهش داشته باشد و چالشهای متوجه این شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی چینی در سال نوی میلادی همچنان ادامه پیدا می کند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، گوئو پینگ، رئیس هیات مدیره هواوی در نامه سال نو به کارمندان این شرکت اعلام نمود: انتظار می رود درآمد سال ۲۰۲۱ به ۶۳۴ میلیارد یوان (۹۹.۴۸ میلیارد دلار) برسد که ۲۸.۹ درصد کاهش در مقایسه با درآمد ۸۹۱.۴ میلیارد یوان در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

این مدیر هواوی اظهار داشت: سال آینده چالشهایی را به همراه خواهد داشت اما وی از عملکرد تجاری هواوی در سال ۲۰۲۱ رضایت داشته است.

در این نامه که در وبسایت هواوی انتشار یافت، آمده است: فضای کسب و کار غیرقابل پیشبینی، سیاسی شدن فناوری و رشد جنبشهای ضد جهانی سازی، همگی چالشهای جدی محسوب می شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا در سال ۲۰۱۹ ضمن اشاره به نگرانیهای امنیتی ملی، هواوی را هدف تحریم تجاری قرار دارد که علاوه بر فناوریهای دیگر، دسترسی این شرکت به اندروید آلفابت را برای تلفنهای هوشمند جدید ممنوع کرد. تحریمهای آمریکا به همراه منصرف داخلی ضعیف تر به علت شیوع پاندمی بر کسب و کار هواوی تأثیر منفی گذاشتند.

رییس هیات مدیره هواوی اظهار داشت: ما باید به استراتژی خود ادامه دهیم و به عوامل خارجی که خارج از کنترل ما قرار دارند، به شکل منطقی پاسخ دهیم. هواوی همچنان به زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات و دستگاههای هوشمند متمرکز خواهد ماند.

بر اساس گزارش رویترز، جدید ترین گزارش درآمد هواوی نشان داد درآمد سه ماهه سوم هواوی ۳۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد. درآمد این شرکت در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۱ حدودا یک سوم کاهش سال به سال داشت.
1400/10/11
16:43:31
5.0 / 5
675
تگهای خبر: اندروید , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403