كوچ كاربران به نسل جدید تكنولوژی

راه اندازی 5G تقاضا برای موبایل های جدید را بیشتر می کند

راه اندازی 5G تقاضا برای موبایل های جدید را بیشتر می کند

به گزارش تجهیزات جانبی به گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل،  با عرضه و پیاده سازی فناوری 5G در کشور، با یک رشد عجیب در تقاضای موبایل مواجه خواهیم شد که کوچ از نسل قدیم به نسل جدید تکنولوژی به حساب می آید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، دو سال پیش بود که محمدجواد آذری جهرمی - وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره زیرساخت های 5G وعده راه اندازی نسل پنجم اینترنت تلفن همراه را با وجود تحریم های آمریکا داد و این اتفاق در سال ۱۳۹۹ با راه اندازی مراکز 5G در شیراز، کیش، مشهد و تهران بصورت پایلوت تحقق یافت. البته با توجه به این که هنوز 5G به شکل گسترده در تمام شهرها و تمامی نقاط راه اندازی نشده، استفاده از گوشیهایی که از 5G حمایت کنند هم هنوز در میان مردم جا نیفتاده است.
پس از آن که در سالهای قبل با ورود نسل سوم و چهارم تلفن همراه در دنیا مواجه بودیم، چند سالی است که صحبت از 5G یا همان نسل پنجم تلفن همراه مطرح می شود. کاهش تأخیر، ظرفیت بالای دسترسی، قابلیت اطمینان بسیار بالا، ارتقای ارتباطات موبایل پهن باند و قابلیت اتصال و ارتباط اشیاء در سطح بسیار وسیع همچون خاصیت های نسل پنج ارتباطی است که این فناوری نوین ارتباطی را بعنوان یک فناوری تحول ساز که سایر جنبه های فناوری را نیز متحول می کند مطرح کرده است.
در این راستا محمدرضا عالیان -سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی- در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بازار موبایل در پساکرونا بسیار متحیرکننده خواهد بود. تمام حوزه های اقتصادی پس از عادی شدن شرایط کرونائی در دنیا اوج عجیبی را تجربه خواهند کرد. در زمینه آی تی و گوشیهای موبایل هم ما الان فنری را به زور نگه داشتیم که از جای خودش پرتاب نشود، این فنر هم ورود به حوزه اینترنت نسل پنج است.
وی افزود: بمحض این که پایلوت ارائه 5G را در کشور پیاده نماییم، با یک رشد عجیب در تقاضای موبایل مواجه خواهیم شد که کوچ از نسل قدیم به نسل جدید تکنولوژی شمرده می شود، اتفاقی که هنگام مهاجرت از 2G و 3G به 4G هم رخ داد و مصرف موبایل در کشور رشد فزاینده ای داشت، سال ۱۳۹۵، حدود ۲۵ میلیون دستگاه در کشور مصرف شد که با مصرف امروزی، فاصله ای حدودا ۹ میلیونی دارد.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اشاره کرد: این رشد نه فقط در حوزه ی تکنولوژی، بلکه در تمام بازارها اتفاق می افتد و در کشور ما هم نمود دارد. امیدواریم سال آینده و حتی زودتر، موضوع کرونا در جهان آرام بگیرد و شاهد این رشد در مصرف گوشیهای موبایل و کوچ به نسل پنجم اینترنت باشیم.
منبع:

1400/10/19
22:05:56
5.0 / 5
822
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403