سعید محمد:

۳۰۰ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل پل خلیج فارس قشم مورد نیاز است

۳۰۰ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل پل خلیج فارس قشم مورد نیاز است

به گزارش تجهیزات جانبی ایرنا-مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور اظهار داشت: ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل پل خلیج فارس قشم استان هرمزگان مورد نیاز است که با برنامه ریزی میتوان طی سه سال این بودجه را تأمین کرد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سعید محمد روز پنجشنبه در جریان چهاردهمین سفر استانی رئیس جمهور به هرمزگان در قشم اظهارداشت: بودجه تکمیل پل خلیج فارس اگر از محل تهاتر نفت تامین گردد، توسط پیمانکار داخلی این طرح تا سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد.
وی افزود: پیمانکاران خارجی هم درخواست ساخت این پل را عرضه کرده اند که البته هزینه ساخت توسط این پیمانکاران بالاتر از پیمانکار داخلی است ازاین رو با تصویب هیات دولت، فعالیت این طرح با استفاده از توان داخلی از سر گرفته می شود.
مشاور رئیس جمهور در مناطق آزاد خاطرنشان کرد: تابحال برای پیشرفت ۱۵ درصدی پل خلیج فارس قشم ۷۰ میلیون یورو هزینه شده است.
وی عنوان کرد: پایه های پل آماده نصب است و در صورت تصویب اجرای طرح در هیات دولت به زودی نصب می شود.
تامین آب شرب حق طبیعی مردم قشم است
محمد اظهار داشت: تأمین آب شرب حق طبیعی مردم قشم است که با برنامه ریزی در منطقه آزاد، با خرید تضمینی آب شیرین از شرکتهای خصوصی این امر محقق می شود.
وی اضافه کرد: هم اینک ۲۰ هزار متر مکعب آب شیرین در قشم تولید می شود که با انعقاد قرارداد و تأمین بودجه آن در سال ۱۴۰۱ امکان استفاده برای مردم جزیره قشم ممکن می شود.
مشاور رئیس جمهور در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: منطقه آزاد قشم توانایی اجرای شبکه توزیع آب را در صورت تأمین آب دارد.
دریافت مالیات در مناطق آزاد خلاف شرع و قانون است
وی اظهار داشت: حل مشکل مالیاتی، بازگشت مزیت های مناطق آزاد در استفاده از قانون بخشودگی ۲۰ ساله ضروری است و دریافت مالیات در مناطق آزاد خلاف شرع و قانون است.
محمد اضافه کرد: همینطور دریافت مالیات بر حقوق و سرمایه از افراد سبب مهاجرت متخصصان از مناطق آزاد می شود و این امر هم باید در بودجه دیده شود.
محمد خاطرنشان کرد: در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به دنبال حذف مالیات هستیم چون این امر به فرار سرمایه گذاران منجر می شود.
وی تصریح کرد: بخشودگی مالیاتی در همه مناطق آزاد دنیا اعمال و حذف آن در کشور سبب مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای همسایه می شود.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور روز پنجشنبه وارد قشم شد و بعد از احترام به شهدای گمنام از چند طرح عمرانی بخصوص پل خلیج فارس و اسکله بانکرینگ نفت سلخ بازدید کرد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب درآمدهای ارزی همچون هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب های خلیج فارس گسترده شده است.منبع:

1400/10/23
11:41:23
5.0 / 5
927
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403