تحولات بازار طلا در هفته منتهی به ۲۴ دی ماه؛

کاهش قیمت سکه و طلا متاثر از نرخ ارز

کاهش قیمت سکه و طلا متاثر از نرخ ارز

به گزارش تجهیزات جانبی قیمت طلا در هفته سوم دیماه متاثر از کاهش نرخ ارز کاهشی بود و حباب سکه با 180 هزار تومان افت، به 250 هزار تومان رسید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، بررسی بازار سکه و طلا در هفته سوم دی ماه حاکیست سکه طرح جدید روز ابتدایی هفته (شنبه، ۱۸ دی ماه) را با روند نزولی آغاز کرد و با نرخ ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد و روز بعد ۱۳۳ هزار تومان افت قیمت داشت.
بهای سکه روز دوشنبه بعد از نزدیک به پنج ماه به کانال ۱۱ میلیون تومان بازگشت و با نرخ ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان داد و ستد شد. بهای سکه طرح جدید روز بعد با ۲۷۰ هزار تومان رشد باردیگر به کانال ۱۲ میلیون تومان بازگشت.
قیمت سکه روز چهارشنبه برابر ۱۲ میلیون و ۲۲۶ هزار تومان بود و در آخرین روز هفته به ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.
قیمت ها در بازار طلای خام در هفته گذشته نیز نزولی بود. به این شکل که روز شنبه یک گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۳۵ هزار تومان و روز یکشنبه برابر یک میلیون و ۱۹۲ هزار تومان بود، یعنی ۴۳ هزار تومان کاهش داشت.
تغییرات قیمت در روز دوشنبه نیز ادامه داشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۸۶ هزار تومان معامله شد. در روز سه شنبه این رقم برابر یک میلیون و ۲۱۴ هزار تومان بود.
هر گرم طلای ۱۸ عیار در روز چهارشنبه ۲۴ هزار تومان افزایش قیمت داشت و در روز پنجشنبه نیز یک میلیون و ۲۱۵ هزار تومان معامله شد.
قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته همچون هفته های گذشته در کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت و در ابتدای هفته بر مدار نزولی قیمت ها در حرکت بود. بر این اساس بهای هر مثقال طلا روز شنبه برابر پنج میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، یکشنبه پنج میلیون و ۱۶۶ هزار تومان و روز دوشنبه برابر پنج میلیون و ۱۴۰ هزار تومان بود.
بهای هر مثقال طلا روز سه شنبه پنج میلیون و ۲۶۳ هزار تومان، در روز چهارشنبه پنج میلیون و ۳۱۸ هزار تومان و در آخرین روز هفته پنج میلیون و ۱۴۰ هزار تومان شد.
برپایه این گزارش، قیمت اُنس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و ۷۹۰ تا یک هزار و ۸۱۹ دلار نوسان داشت.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره تحولات بازار سکه و طلا اظهار داشت: قیمت انس جهانی طلا در آخر هفته نسبت به ابتدای هفته ۲۵ دلار افزایش داشت.
«محمد کشتی آرای» گفت: نرخ ارز در هفته گذشته کاهشی بود و سبب شد بهای طلا و سکه کم شود اما باردیگر در اواسط هفته سیر صعودی را در پیش گرفت.
وی اضافه کرد: در مجموع هفته گذشته به سبب کاهش قیمت ارز بهای سکه و طلا کم شد و حباب سکه اول هفته ۳۸۰ هزار تومان حباب داشت و در آخر هفته ۲۵۰ هزار تومان شد؛ یعنی ۱۸۰ هزار تومان کاهش داشت
نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: کاهش قیمت ها تا اواسط هفته قابل توجه بود و سکه طرح جدید به کانال ۱۱ میلیون تومان هم بازگشت، اما از روز چهارشنبه باردیگر رشد داشت.
وی درباب رشد بهای انس جهانی طلا، اشاره کرد: سال نو میلادی و تغییرات سیاست های اقتصادی و فاکتورهای اقتصادی بر نرخ انس جهانی تاثیر می گذارد و از طرف دیگر نرخ بیکاری در آمریکا افزایش داشت و تعدادی از ارزش سهام در این کشور تغییراتی داشت که سبب رشد بهای انس جهانی طلا شده است.
کشتی آرای بیان داشت: معاملات در بازار طلا عادی است، البته داد و سندها به سبب این که ممکنست قیمت ها کاهش با افزایش یابد با احتیاط انجام می شود.


منبع:

1400/10/24
12:12:14
5.0 / 5
947
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403