خاندوزی:

فراریان مالیاتی در تور شناسایی وزارت اقتصاد قرار خواهند گرفت

فراریان مالیاتی در تور شناسایی وزارت اقتصاد قرار خواهند گرفت

وزیر اقتصاد و امور دارایی اظهار داشت: بدنبال شناسایی کسانی هستیم که درآمدهای بالا دارند ولی خارج از تور شناسایی مالیاتی بوده یا بوسیله روابط فساد آلود خودرا از پرداخت مالیات ایمن کرده بودند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، «سیداحسان خاندوزی» عصر امروز (شنبه-بیست وپنجم دی ماه) در حاشیه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال شناسایی مودیان جدید و فراریان مالیاتی هستیم که البته چند ده هزار نفر بیشتر نیستند؛ از این طریق و با کاهش فرار مالیاتی، درآمد دولت افزایش خواهد یافت.
وی اضافه کرد: قسمتی از درآمد دولت به تلاش مالیاتی برمی گردد؛ در بودجه سال ۱۴۰۱، پیشنهاد کاهش پنج درصدی نرخ مالیات را برای شرکت های تولیدی داده ایم. همین طور یک درصد هم از سهم دولت در مالیات بر ارزش افزوده کاهش پیدا کرده و به سهم شهرداری ها اضافه شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: هنر ما در وزارت اقتصاد باید این باشد که بدون فشار بیشتر مالیاتی بر اقشار تولید کننده، حقوق بگیران، اصناف و کسبه و گروه هایی که بطور شفاف مالیات پرداخت می کنند، فراریان مالیاتی شناسایی شوند.
وی با اشاره به این که بخشی زیادی از درآمدهای دولت از محل درآمدهای مالیاتی و گمرکی، فروش اموال و اوراق تامین می شود، اظهار داشت: در سالهای اخیر با اوج گرفتن تحریم ها، سهم درآمدهای وصولی توسط این وزارتخانه افزایش زیادی پیدا کرده است.
خاندوزی اشاره کرد: نمایندگان کمیسیون تلفیق لایحه بودجه، سوالاتی از میزان تحقق پذیری درآمدهای پیش بینی شده به تفکیک در زمینه های مختلف مطرح نمودند که پاسخ سوالات آنها داده شد؛ امیدواریم در جمع بندی کمیسیون، بودجه واقع بینانه ای که اعداد و ارقام آن نهایی و بسیار نزدیک به پیش بینی کارشناسانه در سال ۱۴۰۱ است را شاهد باشیم.
وی افزود: تلاش وزارت اقتصاد این است که به سهم خود در بودجه و کسری تراز عملیاتی آن، فاصله میان میزان خرج دولت همچون حقوق، دستمزد و یارانه ها و فاصله آن با میزان درآمدهای جاری دولت را کم کند.
وزیر اقتصاد و امور دارایی با اعلان اینکه با اهمیت ترین شاخص کسری بودجه، فشار به سفره مردم و افزایش تورم است، اظهار داشت: باید کسری را کمتر از سال قبل در نظر بگیریم. البته وضعیت مطلوبی نیست، با توجه به این که چند ماه از شروع کار دولت می گذرد باید در سال آینده، میزان تورم بسیار کمتر از رقم فعلی شود.
وی اظهار داشت: در گام اول درصدد هستیم تا کسری بودجه و فشار تورم را مهار نماییم.


1400/10/26
12:33:23
5.0 / 5
797
تگهای خبر: شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403