محدوده قیمت موبایل چقدر است؟

محدوده قیمت موبایل چقدر است؟

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی ضمن عرضه توضیحاتی درباره تفاوت قیمت دلاری و ریالی تلفن همراه در کشور، محدوده قیمت موبایل را یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۵۵ میلیون تومان عنوان نمود.


حبیب الله اسدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه محدوده قیمت تلفن های همراه هوشمند از حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۵۵ میلیون تومان است، اظهار نمود: به صورت کلی هزینه های قانونی واردات، مالیات، هزینه خدمات و سود واردکننده و توزیع کننده به قیمت دلاری کالا اضافه می شود و به دست مصرف کننده می رسد.
به قول وی این هزینه ها شامل پنج درصد حقوق و عوارض گمرکی و سود بازرگانی، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است که در زمان واردات دریافت می شود. سقف سود قانونی واردکننده ۱۵درصد، عمده فروشی ۳درصد و خرده فروشی هم ۷ درصد است، اما به علت رقابت بالا و احتیاج به گردش بازار، عمدتا واردکننده و خرده فروش بیشتر از یک تا ۲ درصد سود دریافت نمی کنند.
اسدی در ادامه درباره وضعیت بازار به دنبال نوسانات اخیر بازار ارز، اظهار داشت: کاهش و افزایش قیمت ارز در بازار آزاد مرجع واردات قانونی نیست. در واقع ارز مورد نیاز واردات کالاها از سامانه نیما تخصیص داده می شود و قیمت موبایل هم متناسب با نرخ همین ارز تغییر می کند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که با وجود کاهش نرخ ارز در بازار آزاد طی روزهای اخیر، اما همچنان شاهد روند افزایشی نرخ ارز در سامانه نیما هستیم. در واقع این اتفاق به خودی خود باید نرخ تمام شده موبایل در کشور را افزایش می داد، اما رقابت در میان شرکت ها سبب ثبات قیمت در بازار شده است.
ایشان در ادامه تصریح کرد که با عنایت به استفاده وارد کنندگان از ارز نیمایی، کاهش ارزش پول ملی و رقابت در بازار، قیمت موبایل در ایران پایین تر از کشورهای منطقه است.
منبع:

1400/10/27
23:24:32
5.0 / 5
664
تگهای خبر: تلفن همراه , خدمات , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403