در جلسه رفع موانع و تسهیل صادرات مطرح شد؛

روحانی: سیاست دولت پشتیبانی از صادرات برای تقویت تولید داخلی است

روحانی: سیاست دولت پشتیبانی از صادرات برای تقویت تولید داخلی است

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس جمهوری با تاكید بر لزوم توسعه روابط و تقویت مبادلات مرزی و كالایی با همسایگان اظهار داشت: سیاست دولت پشتیبانی از صادرات برای تقویت تولید داخل و نیازمندی های ارزی كشور است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه رفع موانع و تسهیل صادرات، بر زمینه سازی برای افزایش صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همسایه و هدف تصریح کرد.
رئیس جمهوری در این جلسه همینطور بر لزوم بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور تصریح کرد.
روحانی با اشاره به مخاطرات صادرات تک محصولی برای اقتصاد کشور، کوشش برای ایجاد تنوع و اعتماد به محصولات صادراتی ایران را اقدامی لازم و پرارزش در جهت تقویت صادرات و کمک به رونق اقتصاد کشور برشمرد.
وی با اشاره به مشکلات ناشی از مبارزه توام ایران با تحریم های ظالمانه و همینطور انتشار ویروس عالمگیر کرونا بر اقتصاد کشور، اظهار داشت: طی ماه های گذشته بدلیل انتشار کرونا مبادلات مرزی و صادرات و واردات با کشورهای همسایه با مشکل مواجه بود که خوشبختانه با رفع تدریجی مشکل کرونا و بازگشایی مرزها با رعایت پروتکل های بهداشتی، مبادلات مرزی با همسایگان از سرگرفته شده که باید از این فرصت استفاده نماییم.
رییس جمهور بار دیگر حمایت دولت از صادرکنندگان بعنوان کسانی که در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: رونق صادرات از اولویت های اصلی دولت می باشد و با تمام توان از صادرکنندگان حمایت می نماییم.
روحانی تقویت صادرات غیرنفتی برای تأمین ارز مورد نیاز کشور را از سیاست های اصلی در عرصه اقتصاد عنوان نمود و اضافه کرد: در این راه کشورهای همسایه در اولویت اول روابط اقتصادی قرار دارند و سیاست دولت توسعه بیشتر از پیش روابط بخصوص مراودات اقتصادی و تجاری با همسایگان است.
رییس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: صادرات خدمات فنی و مهندسی و ایجاد شهرک های صنعتی مشترک باعث گسترش روابط با همسایگان خواهد شد.
رییس جمهوری با تاکید بر لزوم فعال تر شدن کمیسیون های مشترک اقتصادی با کشورها بخصوص همسایگان، اظهارداشت: باید از همه ابزارها و ظرفیت ها برای رشد اقتصادی و توسعه صادرات استفاده نماییم.
روحانی با اشاره به اینکه برپایه آمار میزان رشد اقتصادی بدون سال قبل کشور مثبت بوده است، اظهار داشت: رشد مثبت اقتصادی با وجود تحریم ها و فشار اقتصادی بی سابقه اتفاق مهمی است که برای تداوم آن امسال باید همه تلاش خویش را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه دولت در یک سال باقی مانده از فعالیت خود برای تحقق شعار "جهش تولید" همه تلاش خویش را انجام خواهد داد، اظهار داشت: رونق تولید راهی جز توسعه صادرات غیرنفتی ندارد و برای رونق بخشیدن به تولید داخلی باید بدنبال توسعه صادرات و شناسایی بازارهای خارجی برای عرضه محصولات خود باشیم.
روحانی تقویت جایگاه استان های مرزی در توسعه صادرات غیر نفتی و ضرورت ساماندهی برخی پایانه های مرزی بعنوان مراکز توانمندی صادرات منطقه ای را ضروری خواند.
رییس جمهوری همینطور با یادآوری اینکه دولت با بسیج همه امکانات و ظرفیت ها، فضای بدون درآمدهای نفتی را در شرایط تحریمی و کرونا مدیریت کرده است، اضافه کرد: در فضای بدون اتکا به درآمدهای نفتی، الگوی حاکم بر روابط سه ضلع تولید، صادرات و نفت به سود" تولید صادراتی" تغییر پیدا کرده است.منبع:

1399/04/30
23:03:27
5.0 / 5
1430
تگهای خبر: ابزار , خدمات , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403