با تشكیل نخستین جلسه كمیسیون راهبری؛

آئین نامه داخلی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید

آئین نامه داخلی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید

به گزارش تجهیزات جانبی نخستین جلسه کمیسیون راهبری کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگان تام الاختیار دستگاههای عضو تشکیل شد و آئین نامه داخلی این کارگروه به تصویب رسید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در اولین جلسه کمیسیون راهبری کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال که به میزبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، آئین نامه داخلی کارگروه به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های بالقوه دستگاههای اجرایی و اختیارات تفویض شده اصل ۱۲۷ و ۱۳۸ به کارگروه جهت پشتیبانی از زیست بوم اقتصاد دیجیتال کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید. این آئین نامه باید به تصویب کارگروه هم برسد.
«عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات در این نشست لزوم های تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال را با نگاه به آینده و نه محدود به اقدامات گذشته این حوزه بیان کرد و رویکرد ویژه دولت و شخص رئیس جمهور در اعطای این اختیارات به حوزه اقتصاد دیجیتال را از علل اهمیت این مورد برشمرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به فرایند تصویب مصوبه تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت اضافه کرد: این کارگروه می تواند با ایجاد وحدت رویه، تدوین سازوکارهای پشتیبانی از پلت فرم ها و زیست بوم اقتصاد دیجیتال، رفع موانع پیش روی کسب وکارهای دیجیتال و ایجاد فرصت های جدید، بخصوص در بازارهای بین المللی، اهداف مقرر در اسناد بالادستی همچون تحقق سهم حداقل ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی را هدایت، راهبری و حمایت کند.
نخستین جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال هفته آتی با حضور وزرای عضو، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی برگزار می شود.
هیات وزیران در جلسه هشتم دی ۱۴۰۰ و در جهت تصمیم دولت در خصوص تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال باهدف راهبری و هماهنگی توسعه اقتصاد دیجیتال و دستیابی به کسب سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور، ترکیب کارگروه مذکور و حدود اختیارات تفویضی خود در آنرا تعیین کرد.
به باعث این مصوبه، کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال مرکب از وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است.
اختیارات هیات وزیران در تصویب مقررات در ارتباط با موضوعات مورد اشاره، بر مبنای اصل (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هم به وزرای عضو کارگروه تفویض شده است.

1400/10/29
19:16:15
5.0 / 5
742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403