مدیركل مهندسی و راهبری شبكه برق شركت توانیر:

خسارت سنگین بارش های اخیر به شبکه برق

خسارت سنگین بارش های اخیر به شبکه برق

مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) با اشاره به شرایط جوی حاکم بر کشور، اظهار داشت: به سبب بارش سنگین برف و سیلاب در بعضی مناطق مختلف کشور، خسارت های سنگینی به شبکه برق وارد شد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از توانیر، «مسعود صادقی» اضافه کرد: حالا برق حدود ۸۰۰ مشترک در مناطق کوهستانی و سخت گذر ثلاث باباجانی و جوانرود قطع است.
وی تصریح کرد: دسترسی به شبکه های برق روستاهای این منطقه به علت بسته بودن و یخ زدگی راه مواصلاتی، امکان پذیر نیست.
صادقی با بیان اینکه در کرمان نیز فقط یک روستا در منطقه ریگان به علت آب بردگی پل، امکان دسترسی اکیپ های عملیاتی شرکت توزیع برق کرمان به آن امکان پذیر نیست، افزود: اکنون نیروهای عملیاتی توزیع برق سیستان و بلوچستان از منطقه ای دیگر که برای آنها راه دسترسی وجود دارد، برای بازسازی شبکه تک روستای باقی مانده در آن منطقه حرکت کرده اند.
وی عنوان کرد: به علت بارش سنگین برف و سیلاب در بعضی مناطق مختلف کشور، خسارت های سنگینی به شبکه برق وارد شده است که در اولین فرصت ممکن باید نسبت به به سازی، اصلاح و مرمت شبکه اقدام گردد.
مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق شرکت توانیر همین طور ضمن اشاره به اینکه ناوگان خودرویی و لجستیکی برق مناسب شرایط برفی و سیلابی در مناطق مختلف کشور نیست، اظهار داشت: بطور معمول در ماه های سرد یا ابتدایی سال، در بیشتر مناطق جنوب شرق و جنوبی کشور با سیلاب و در مناطق غرب کشور با بارش سنگین برف مواجه هستیم.
صادقی با بیان اینکه ناوگان خودرویی اکیپ های عملیاتی باید بر طبق شرایط روز و نیازهای فعلی تامین گردد، خواهان صدور مجوزهایی برای شرکت های برق بمنظور خرید و استفاده از ناوگانی خودرویی به روز شد.
وی تصریح کرد: به روز بودن ناوگان خودرویی می تواند در خدمت رسانی به هموطنان در وضعیت نامساعد جوی اثرگذار باشد.

1400/11/02
15:43:29
5.0 / 5
749
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403