رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

احیای تالاب انزلی برای دولت اولویت دارد

احیای تالاب انزلی برای دولت اولویت دارد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه طرح احیای تالاب انزلی برای دولت اولویت دارد، اظهار داشت: این تالاب بین المللی از ظرفیت های فوق العاده ای درمورد اشتغال زایی، کارآفرینی و حفظ حیات وحش برخوردار می باشد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی سلاجقه روز جمعه در حاشیه بازدید از تالاب بندر انزلی در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: یکی از مباحث اصلی سفر ریاست جمهوری و هیئت همراه به استان گیلان تالاب انزلی است.
وی ضمن اشاره به وضعیت وخیم تالاب بین المللی انزلی اظهار داشت: کارگروه احیای تالاب بین المللی انزلی در سطح ملی بوجود آمد و ریاست آن برعهده معاون اول رئیس جمهور است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: تالاب انزلی در بخش های اشتغال و حیات وحش خوب مدیریت نشده است و گرفتار مشکلاتی است که در ستاد ملی تالاب بین المللی انزلی که به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل خواهد شد و دستگاه ها و وزرا مکلف به حضور در این نشست هستند.
وی تصریح کرد: با واگذاری این مسئولیت به محیط زیست دیگر از هم پاشیدگی، عدم پاسخگویی و مسائل و مشکلاتی که پیش تر اتفاق افتاده است، رخ نخواهد داد.
منطقه آزاد انزلی باید به تکالیف خود عمل کند
سلاجقه با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی باید به تکالیف خود در برابر مردم و شهروندان انزلی عمل کند، عنوان کرد: منطقه آزاد انزلی با عنایت به این که نام انزلی را یدک می کشد باید مسئولیت اجتماعی خویش را بیشتر تعقیب کند.
وی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد انزلی نباید جایگزین شغل، درآمد و کارآفرینی مردم منطقه شود باید مضاعف عمل کرده و محدوده زیر پوشش خویش را از پنج روستا به شهر انزلی ارتقاء دهد.

کنارگذر بعنوان رسوب گیر عمل می کند
سلاجقه با اشاره به اینکه اکوسیستم ها پیکره واحدی هستند و نباید منقطع شوند، اظهار داشت: تالاب انزلی در گذشته گذرگاهی برای حضور پرندگان و آبزیان بود اما حالا در بسیاری نقاط خود بعنوان رسوب گیر عمل می کند و سبب انباشت رسوبات می شود.
وی یاد آور شد: علاوه بر این موارد تراز آب هم در این منطقه بالا آمده به صورتی که خیلی از جاها قایق نمی تواند عبور کند و انقطاع اکوسیستمی اتفاق افتاده است و حیات وحش، پرندگان و سایر آبزیان با مشکل مواجه گشتند که باید بررسی جامعی رو آن صورت گیرد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور همینطور امروز در حاشیه سفرش به انزلی ضمن اشاره به تخصیص اعتبارات لازم در فاز اول به منظور احیای تالاب بین المللی بندر انزلی، اعلام نمود: تخصیص اعتبار در مورد تکمیل تصفیه خانه فاضلاب، کارخانه کمپوست و ورزشگاه تختی بندر انزلی از دیگر دستاوردهای این سفر است.
وی بازدید از ورزشگاه تختی، پروژه چهاربانده کردن انزلی به رضوانشهر و کنار گذر را از دیگر برنامه های امروزش اعلام نمود وگفت: نشستی هم با جامعه صیادان، اصناف، کارگری و هتلداری و شورای روستای حسنرود و منطقه آزاد داشته است.
همزمان با سفر رئیس جمهوری و بعضی از اعضای کابینه به استان گیلان، علی سلاجقه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان نماینده دولت روز جمعه به منظور بررسی مشکلات زیست محیطی و دیدار با اقشار مختلف این شهرستان، وارد انزلی شد.

1400/11/08
20:12:32
5.0 / 5
517
تگهای خبر: بین المللی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403