رکوردشکنی آمازون با رشد 190 میلیارد دلاری ارزش بازار

رکوردشکنی آمازون با رشد 190 میلیارد دلاری ارزش بازار

تجهیزات جانبی: یک روز بعد از اینکه شرکت مادر فیسبوک با بزرگترین ریزش یک روزه ارزش بازار در تاریخ خود روبرو شد، آمازون بزرگترین رشد یک روزه ارزش بازار خودرا به ثبت رساند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، ارزش سهام فروشگاه اینترنتی آمازون به دنبال انتشار گزارش عملکرد سه ماهه بهتر از حد مطلوب این شرکت، روز جمعه ۱۳.۵ درصد رشد کرد و ارزش بازار آمازون تا اختتام وقت معاملات حدود ۱۹۰ میلیارد دلار افزوده شد.

آمازون با رشد ۱۹۰ میلیارد دلاری ارزش بازار خود در یک روز، رکورد قبلی که متعلق به اپل با رشد ۱۸۱ میلیارد دلار در ۲۸ ژانویه بود را شکست. رکوردشکنی سازنده آیفون هم بعد از انتشار گزارش عملکرد مالی سه ماهه فراتر از حد انتظارات بازار روی داده بود. ارزش بازار آمازون حالا حدود ۱.۶ تریلیون دلار است.

بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان روز پنج شنبه گزارش مالی سه ماهه چهارم را منتشر نمود که بهتر از حد مطلوب بود و اعلام نمود قیمت اشتراک سالانه سرویس پرایم در آمریکا را به میزان ۱۷ درصد افزایش داده است. سود سه ماهه چهارم آمازون با کمک سرمایه گذاری در شرکت خودروی برقی ریویان و افزایش قیمت سالانه اشتراک پرایم در آمریکا افزوده شد.

ثروت جف بزوس تحت تاثیر درآمدهای بهتر از حد انتظار آمازون و رشد ارزش سهام این شرکت، ۲۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. بزوس موسس و رییس هیات مدیره آمازون در حدود ۹.۹ درصد از این شرکت خرده فروشی آنلاین سهم دارد. طبق آمار فوربس، بزوس سومین ثروتمند بزرگ دنیاست.

جهش یکباره ارزش سهام آمازون یک روز بعد از ریزش بیش از ۲۰۰ میلیارد دلاری ارزش بازار مِتا پلتفرمز روی داد که بزرگترین ریزش یک روزه برای یک شرکت آمریکایی بود. مارک زاکربرگ در ریزش کم سابقه ای که ارزش سهام شرکت مِتا پلتفرمز در روز پنج شنبه داشت، ۲۹ میلیارد دلار از دست داد. طبق برآورد فوربس، این ریزش سهام ارزش ثروت مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل این شرکت را به ۸۵ میلیارد دلار کم کرد. زاکربرگ حدود ۱۲.۸ درصد در این شرکت که سابق بر این با نام فیسبوک شناخته می شد، سهم دارد. ارزش سهام شرکت مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) روز جمعه ۰.۳ درصد کم شد و ارزش بازار این شرکت را به حدود ۶۶۰ میلیارد دلار رساند.

سرمایه گذاران کوچک از صعود سهام آمازون برای سودگیری استفاده کردند. آمار وب سایت فیدلیتی نشان داد آمازون پرمبادله ترین سهام در بین مشتریان فیدلیتی در روز جمعه بود و سفارشهای فروش دو برابر سفارشهای خرید بود.

طبق آمار رفینیتیو، اپل، مایکروسافت و آلفابت (شرکت مادر گوگل) ارزشمندترین شرکتهای وال استریت مانده اند و ارزش بازار آنها به ترتیب ۲.۸ تریلیون دلار، ۲.۳ تریلیون دلار و ۱.۹ تریلیون دلار است.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت سهام آمازون حدود ۱۵ درصد پایینتر از رکورد بالای ۳۷۳۱ دلار در ژوییه مانده است.

منبع:

1400/11/17
13:34:22
5.0 / 5
599
تگهای خبر: آیفون , اینترنت , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403