اینترنت ثابت ایران دو پله صعود کرد

اینترنت ثابت ایران دو پله صعود کرد

به گزارش تجهیزات جانبی میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران تا آخر ماه ژانویه ۲۰۲۲، ۱۰.۳۹ مگابیت برثانیه گزارش شده و ایران در جایگاه ۱۴۱ قرار گرفته که حاکی از صعود دو پله ای در مقایسه با ماه گذشته است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و البته این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی تبدیل گشته و خیلی از افراد از افت کیفیت اینترنت شکایت دارند. وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند و مشاهده آمار این وبسایت می تواند نشان دهد اینترنت در یک ماه گذشته در ایران به چه صورت بوده است.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه ژانویه سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۶۲ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۴۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۵۹.۸۴ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۵.۵۱ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.


در حالیکه تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۱، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۵۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۹ مگابیت برثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۵۹.۷۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۵.۰۶ مگابیت برثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه دسامبر ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۳۵.۶۲ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۱۸.۴۴ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۰۹.۸۶ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۰۹.۱۴ مگابیت برثانیه) و هلند (۱۰۷.۲۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به موناکو (۱۹۲.۶۸ مگابیت برثانیه، سنگاپور (۱۹۲.۰۱ مگابیت برثانیه)، شیلی (۱۸۹.۳۶ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۸۴.۰۳ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۱۷۳.۴۲ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
میانه سرعت موبایل در ایران
هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۳.۱۰ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۹۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۱ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۷ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.


این در شرایطی است که در ماه ژانویه سال ۲۰۲۲، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۴.۰۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۳۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۷۳ از میان ۱۳۸ کشور رسانده بود.
همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از اتیوپی و فیجی سریع تر و از کشورهایی مانند لائوس و برزیل کندتر است.


هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۳۹ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۵۵ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۱ از میان ۱۷۸ کشور می رساند. این درحالی است که در ژانویه ۲۰۲۲، در حوزه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۹.۹۲ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۳۹ مگابیت برثانیه بود و ایران در رتبه ۱۴۳ از میان ۱۷۸ کشور قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از نیجریه و میکرونزیا سریع تر و صحرای غربی و بنین کندتر است.


منبع:

1400/12/01
12:34:05
5.0 / 5
588
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403