هشدار گروه باج افزاری معروف به دشمنان روسیه

هشدار گروه باج افزاری معروف به دشمنان روسیه

گروه خلافکار سایبری مستقر در روسیه که به استفاده از باج افزار برای اخاذی میلیون ها دلار از شرکتهای آمریکایی و اروپایی شناخته شده است، وعده داد به دشمنان کرملین در صورت پاسخ آنها به حمله به اوکراین، حمله کند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، گروه کُنتی (Conti) در پست وبلاگی حمایت کامل خود از دولت ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه را اعلام نمود. ارتش روسیه روز پنج شنبه از شمال، شرق و جنوب به اوکراین حمله کرد که بزرگترین حمله به یک کشور اروپایی از زمان جنگ جهانی دوم بشمار می رود.

این گروه در پست خود اعلام نمود اگر کسی بخواهد تصمیم بگیرد حمله سایبری سازماندهی کند یا مقابل روسیه کارهای جنگی انجام دهد، ما از همه منابع موجود برای حمله به زیرساخت حیاتی دشمن استفاده می نماییم.

اوکراین قبل و بعد از حمله روسیه، از حملات دیجیتالی و انکار سرویس لطمه دیده است. رویترز روز پنج شنبه گزارش کرد دولت اوکراین خواهان کمک هکرهای زیرزمینی این کشور برای پشتیبانی از زیرساخت حیاتی و جاسوسی سایبری از نیروهای روسیه شده است.

کیمبرلی گودی، مدیر شرکت امنیت سایبری ماندیانت اظهار داشت: قسمتی از عوامل دخیل در گروه باج افزاری کُنتی در روسیه مستقر هستند و برخی از خلافکارانی که از این کشور فعالیت می نمایند، با دستگاه اطلاعاتی روسیه ارتباط دارند. وی ادامه داد: کرملین در گذشته از روابط با خلافکاران سایبری سود برده و حتی اگر مستقیما اقدام نکند، این عوامل عملیاتهای میهن پرستانه انجام می دهند.

برت کالو، تحلیلگر تهدید در شرکت امنیت سایبری امسی سافت اظهار داشت: کُنتی قبل از این هم ادعاهای بزرگ و جنجالی داشت. با این وجود وی به شرکتهای آمریکایی سفارش کرد مراقب دفاع سایبری خود باشند برای اینکه حملات سایبری در اوکراین ممکنست به خارج از این کشور گسترش پیدا کند.

این گروه اولین بار در سال ۲۰۱۹ شناسایی و عامل حملات سایبری مقابل شرکتهای آمریکایی و اروپایی گوناگون شناخته شد. در این رویدادها، هکرهای کُنتی به شبکه ها حمله کرده و اطلاعات را به رمز درآوردند و فعالیتها را مختل کرده و خواهان دریافت باج برای احیای دسترسی به اطلاعات شدند. یکی از قربانیان این گروه، دادگاه فدرال در لوئیزیانا و بیمارستانی در نیومکزیکو بود.

بر اساس گزارش رویترز، اف بی آی در ماه مه گروه کُنتی را عامل حمله به ۱۶ شبکه پزشکی و فوریت پزشکی آمریکا معرفی نمود.
1400/12/08
11:30:00
5.0 / 5
398
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403