عضو ناظر مجلس در هیات مقررات زدایی؛

مجلس از همه ابزارهای قانونی برای تسهیل مجوزها استفاده خواهدنمود

مجلس از همه ابزارهای قانونی برای تسهیل مجوزها استفاده خواهدنمود

به گزارش تجهیزات جانبی عضو ناظر مجلس در هیات مقررات زدایی اظهار داشت: در صورت همکاری نکردن وزارتخانه هایی نظیر جهاد کشاورزی، صمت و فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مجلس از همه ابزارهای قانونی برای تسهیل صدور مجوزها استفاده خواهدنمود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، «محسن علیزاده» در حاشیه جلسه هیات مقررات زدایی و بهبود فضای کسب وکار، در جمع خبرنگاران اضافه کرد: با وجود الزام قانونی که برای همکاری دستگاهها وجود داشته؛ برخی وزارتخانه ها مانند جهادکشاورزی، صمت، گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری مطلوبی نداشتند، در حالی که اینها وزارتخانه های پرمتقاضی هستند و در روز بیش از ۵۰۰ نفر به هریک از این دستگاهها برای گرفتن مجوز مراجعه می کند.

وی با اعلان اینکه مجلس ابتدا از ابزارهای قانونی مانند پرسش و تذکر به وزرا استفاده خواهدنمود و اگر اتفاقی روخ نداد و تحرک جدی در دستگاه مشاهده نشد، این مساله بعنوان ترک فعل و عدم انجام تکلیف قانونی قلمداد شده و حتما پرونده آنها در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی و به قوه قضائیه ارجاع خواهد شد.

علیزاده اشاره کرد: بهبود فضای کسب وکار و شفاف سازی صدور مجوزها همچون مطالبی بود که انتظار می رفت با شروع به کار دولت سیزدهم به طور جدی دنبال شود بر این اساس، در آخرین جلسه هیات مقررات زدایی نیز شاهد بودیم خیلی از مجوزها از طرف دستگاهها به طور شفاف اعلام و در درگاه ملی صدور مجوزها ثبت گردید و پس از این باید مطابق با ضوابط و قوانینی که در این درگاه ثبت می شود آن مجوز را به فرد متقاضی بدهند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: فرصت قانونی ۱۸ اسفند برای اتصال به درگاه ملی مجوزها تمدید نخواهد شد مگر در مواردی که با درخواست دستگاه خاص و تصویب در هیات مقرارت زدایی همراه باشد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سال قبل بود که طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار توسط مجلس آغاز شد و در ۲۴ شهریور سال جاری کلیات این طرح به تصویب صحن مجلس رسید. با وجود قوانینی مانند قانون بهبود مستمر فضای کسب وکار تغییرات چندانی را در جهت تسهیل فضای کسب وکار شاهد نبوده ایم اما این انتظار وجود دارد که با اجرائی شدن طرح مجلس برای ساده سازی اعطای مجوزها، قدم های مثبتی برای تسهیل فضای کسب وکار برداشته شود.


منبع:

1400/12/11
09:10:16
5.0 / 5
416
تگهای خبر: ابزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403