وزیر نیرو خبر داد:

افزایش صادرات ایران به تاجیکستان امسال

افزایش صادرات ایران به تاجیکستان امسال

به گزارش تجهیزات جانبی وزیر نیرو اظهار داشت: میزان صادرات ایران به کشور تاجیکستان سال جاری از رشد خوبی برخوردار شده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، "علی اکبر محرابیان " روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان در محل وزارت نیرو در جمع خبرنگاران اضافه کرد: با هدف توسعه همکاریهای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه اولین سفر رئیس جمهوری کشورمان بعد از انتخاب به این سمت به کشور تاجیکستان صورت گرفت.
وی افزود: این سفر جهت شرکت در اجلاس شانگهای بود که اجلاس دوجانبه ای هم بین دو کشور ایران و تاجیکستان بین هیات های ایرانی و تاجیکستانی برگزار شد.
وزیر نیرو اظهار داشت: در این اجلاس قراردادهای خوبی هم به امضا رسید. تاکید روسای جمهور دو کشور بر توسعه همکاری ها بخصوص در زمینه های اقتصادی می باشد.
وی با اشاره به اینکه میزان صادرات ایران به تاجیکستان سال جاری از رشد خوبی برخوردار شده است افزود: زمینه های همکاری بین دو کشور بسیار زیاد است همچون در بخش صدور خدمات فنی و مهندسی که از گذشته وجود داشته است.
وزیر نیرو اظهار داشت: سال جاری هم برخی شرکتهای ایرانی توانستند در پروژه های تاجیکستان حضور یابند مثلاً در یک پروژه ساخت نیروگاه برق آبی که شرکتهای ایرانی موفق به حضور شدند.
محرابیان افزود: همکاری خوبی بین دو کشور وجود دارد و امید است طبق تاکید روسای جمهور این همکاری ها بیشتر هم شود.


منبع:

1400/12/11
21:52:08
5.0 / 5
445
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403