۳۲داور مقالات رسیده به کنفرانس بین المللی فولاد و ریخته گری مداوم بندرعباس را داوری کردند

۳۲داور مقالات رسیده به کنفرانس بین المللی فولاد و ریخته گری مداوم بندرعباس را داوری کردند

به گزارش تجهیزات جانبی دبیر اجرایی دومین همایش بین المللی فولاد و ریخته گری مداوم اظهار داشت: ۳۲داور که ۳۰درصد آنان دانشگاهی و ۷۰درصد از متخصصان صنعت فولاد بودند، ۱۰۰مقاله رسیده  به دبیرخانه این کنفرانس را داوری کردند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، علیرضا کاظمی چهارشنبه شب در مراسم پایانی این همایش ۲ روزه اضافه کرد: ارزیابی مقالات در چارچوب ۲۵۰نفر-ساعت کار انجام شد.
دبیر اجرایی همایش عنوان کرد: از مجموع ۱۰۰مقاله رسیده به دبیرخانه، ۸۰مقاله به کنفرانس راه پیدا کرد که ۴۰مقاله برای انتشار در کتاب همایش، ۲۰مقاله برای عرضه به صورت پوستر و ۲۰مقاله برای عرضه به صورت سخنرانی و کارگاه برگزیده شدند.
دومین کنفرانس بین المللی ۲روزه فولاد و ریخته گری مداوم روز سه شنبه به میزبانی فولاد هرمزگان در بندرعباس شروع شد و چهارشنبه شب با معرفی و تقدیر از پژوهشگران و مقاله های برتر در بندرعباس به پایان رسید.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این کنفرانس چهره های علمی و صنعتی صنعت فولاد، مباحث تخصصی این حوزه را در چارچوب کارگاه و مقاله مورد بررسی قرار دادند.
پژوهشگرانی از دانشگاه کوییزلند، دانشگاه لئوبن اتریش و دانشگاه علوم و فنون نروژ در کنار چهره های علمی از داشگاه های صنعتی شریف، دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه هرمزگان و متخصصان کارخانه های فولاد سراسر ایران در دومین کنفرانس بین المللی فولاد و ریخته گری هرمزگان به عرضه مطلب پرداختند.
دومین کنفرانس بین المللی ۲روزه فولاد و ریخته گری مداوم روز سه شنبه به میزبانی فولاد هرمزگان در بندرعباس شروع شد و درآن چهره های علمی و صنعتی صنعت فولاد، مباحث تخصصی این حوزه را در چارچوب کارگاه و مقاله مورد بررسی قرار دادند.
پژوهشگرانی از دانشگاه کوییزلند، دانشگاه لئوبن اتریش و دانشگاه علوم و فنون نروژ در کنار چهره های علمی از داشگاه های صنعتی شریف، دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه هرمزگان و متخصصان کارخانه های فولاد سراسر ایران در دومین کنفرانس بین المللی فولاد و ریخته گری هرمزگان به عرضه مطلب می پردازند.
اولین همایش ملی ریخته گری مداوم فولاد ۲۶آذر ۹۸به میزبانی فولاد هرمزگان شروع شد و تا ۲۷آذر ادامه داشت، در این همایش فعالان صنعت فولاد کشور و پژوهشگران دانشگاه ها و مراکز علمی کشور شرکت کردندو۵۳ مقاله در این همایش عرضه شده که ۴۵ مقاله از صنعت و ۸ مقاله از دانشگاه ها به این همایش راه پیدا کرد.
ریخته گری مداوم بعنوان یک فرآیند میانی مهم ترین عملیات تولید فولاد است که در همایش یاد شده، مباحث بومی سازی و توسعه فناوری، بهبود کیفیت محصول، فرآیند تولید و شبیه سازی و فناوری اطلاعات در ریخته گری مداوم در کارگروه های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.
صنعت فولاد از مهم ترین موتورهای محرکه اقتصاد است و استان هرمزگان در سال های اخیر با وجود شرایط سخت تحریم با حمایت های ویژه دولت تدبیر و امید به یکی از قطب های مهم این صنعت در کشور تبدیل گشته است.
این صنعت مهم و ارزآور با عنایت به نقش آن در اشتغالزایی و توسعه و خودکفایی بخش های مختلف صنعتی کشور مورد توجه ویژه برنامه ریزان نظام می باشد و امروز در سایه این توجه ها شاهد فعالیت چندین کارخانه مهم فولاد همچون فولاد هرمزگان، صبا فولاد خلیج فارس، فولاد کاوه جنوب کیش و فولاد جنوب با ظرفیت هشت میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در استان هرمزگان هستیم.
حرکت و پویایی واحدهای صنعتی بزرگ فولاد در هرمزگان نشان داده است که دولت اجازه نداده چرخ این واحدها در شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا از حرکت بازبماند و رونق تولید بر آنها حاکم است.
فعالیت گسترده و روبه رشد کارخانه های فولاد در استان هرمزگان حکایت از آن دارد که در سال های اخیر بخصوص در سال جهش تولید مسئولان و دست اندرکاران این صنعت در تلاش هر چه بیشتر برای بهره برداری از فضای تحریمی موجود برای توسعه این صنعت و کمک به خودکفایی هر چه بیشتر کشور در این بخش هستند.
بنا بر اظهار کارشناسان اقتصادی و فعالان عرصه صنعت، تولیدات فولادی هزینه تمام شده خیلی از محصولات صنعتی را کاهش داده و به شکلی زمینه خودکفایی کشور را در این بخش فراهم نموده است.
دراین سالها بیشترین حجم این تحریم ها پس از صنایع نفت و گاز، شرکتهای فولادی همچون فولاد مبارکه، هرمزگان و... را هدف قرار داد و با وجود تمام این محدودیت ها ایران با افزایش تولید در رده دهم کشورهای تولیدکننده فولاد جهان قرار گرفت.
با عنایت به برنامه توسعه فولاد کشور و تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴، با وجود زیرساخت های مطمئن، مجاورت با آب های نیلگون خلیج فارس و نبود مشکل آب در استان هرمزگان، میتوان در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس حداقل ۱۰ میلیون تن فولاد تولید کرد.
هم اکنون ۴ میلیون تن فولاد در منطقه ویژه تولید می شود و برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد، نیاز است بین ۶ تا ۷ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد در استان اضافه شود و بدین سان استان هرمزگان به دومین قطب صنعت فولاد کشور تبدیل خواهد شد.
منبع:

1400/12/18
23:38:17
5.0 / 5
505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403