مدیرعامل شركت ملی نفتكش ایران:

سفارش ساخت کشتی ۱۱۳ هزار تنی به شرکتهای داخلی داده شد

سفارش ساخت کشتی ۱۱۳ هزار تنی به شرکتهای داخلی داده شد

به گزارش تجهیزات جانبی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، از سفارش ساخت یک فروند کشتی نفتکش افرامکس ۱۱۳ هزار تنی به شرکتهای داخلی در جهت برنامه ‎های جدید این شرکت در پشتیبانی از توان داخلی اطلاع داد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از شرکت ملی نفتکش ایران، «حسین شیوا» به دور جدید حمایت و پشتیبانی های شرکت ملی نفتکش ایران از صنایع و شرکتهای داخلی اشاره نمود و اظهار داشت: در جهت تاکیدات رهبر معظم انقلاب و تحقق پشتیبانی از داخل، بعد از سال ها و در سال «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» سفارش ساخت یک فروند کشتی نفتکش افراماکس به مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس در دستور کار و اجرا قرار گرفته است و قرارداد آن بزودی امضا خواهد شد.
عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران، ظرفیت این کشتی نفتکش را ۱۱۳ هزار تن اعلام نمود و اظهار داشت: طبق سفارش شرکت ملی نفتکش، این کشتی نفتکش، نخستین کشتی دوگانه‎ سوز ساخت داخل خواهد بود که با سوخت LNG و نفت کوره با سولفور کم (زیر نیم درصد) فعالیت خواهد نمود.
وی افزود: این نفتکش افرامکس که سازگار با محیط زیست و بر مبنای آخرین استانداردهای سازمان بین‎ المللی دریانوردی (IMO) طراحی و ساخته می ‎شود، با فاز سه شاخص طراحی راندمان انرژی (EEDI) مطابقت خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به اینکه با سفارش و ساخت این کشتی نفتکش شاهد اشتغال زایی چند هزار نفری در مجموعه صنایع کشتی سازی و رونق صنایع جانبی و وابسته به این صنعت خواهیم بود، اضافه کرد: امیدواریم با سفارش ساخت و همینطور تحویل بموقع این کشتی نفتکش، شاهد سفارشات ساخت بیشتری به شرکتهای داخلی باشیم.
شیوا همینطور از جدیت شرکت ملی نفتکش ایران در انجام تعمیرات کشتی های ناوگان این شرکت در داخل اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال تعمیر ۲۴ کشتی نفتکش و شناور به یاردهای داخلی واسپاری شده است که این روند باهدف پشتیبانی از صنایع داخلی و ایجاد اشتغال در کشور، با قوت و جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.
عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران همینطور افزود: علاوه بر این، تأمین ملزومات کشتی ها از قبیل رنگ، روغن و مواد شیمیایی از شرکت‎ ها و صنایع داخلی هم در حال انجام می باشد که سبب پیشگیری از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور شده است.


منبع:

1400/12/19
14:34:22
5.0 / 5
449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403