رییس اتاق اصناف خبر داد:

کاهش قیمت کالاهای اساسی با اقدامات دولت

کاهش قیمت کالاهای اساسی با اقدامات دولت

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: با تمهیدات دولت در امتداد کاهش تورم، شاهد کاهش قیمت در بعضی اقلام بودیم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از اتاق اصناف ایران، «سعید ممبینی» در سیزدهمین اجلاس هفتمین دوره هیات رئیسه اتاق اصناف، گفت: مطابق هر سال باتوجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال، برنامه های ویژه ای در امتداد کنترل قیمت ها و تشدید بازرسی ها در دستور کار تمام اتاق های اصناف کشور قرار گرفته است و بازرسان اصناف و اتحادیه ها در کنار سایر بخش ها، رصد قیمت و کنترل بازار را برعهده دارند.

قیمت مرغ و برنج کاهش یافت

وی اضافه کرد: با تمهیداتی که دولت در امتداد کاهش تورم در بازار انجام داده شاهد کاهش قیمت در بعضی از اقلام مانند قیمت مرغ و برنج وارداتی و ایرانی بوده ایم که امیدوار هستیم این روند ادامه داشته باشد.

رییس اتاق اصناف ایران درباب ضرورت تزریق سه دز واکسن مدیران واحدهای صنفی و کارکنان اصناف، اشاره کرد: با شیوع بیماری کرونا و اُمیکرون مباحثی درباب کاهش فعالیت صنوف و تعطیلی تعدادی از گروههای صنفی عنوان شد که برای جلوگیری از صدمات وارده در پی تعطیلات واحدهای صنفی که در سالهای قبل شاهد آن بودیم، با همکاری وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، شرط الزام واکسینه شدن واحدهای صنفی و کارکنان شان عنوان شد که در سامانه نیز ثبت می شود و صنوفی که واکسینه نشده باشند از ادامه فعالیتشان ممانعت به عمل خواهد آمد.

به گفته وی، لازم است به جهت جلوگیری از اعمال محدودیت در فعالیت صنفی، تمام صنوف با تزریق دز سوم واکسن کرونا، نسبت به ثبت نام در سامانه ایران من و گرفتن QR کد و نصب در محل قابل رؤیت در واحد صنفی اقدام نمایند.

ممبینی اشاره کرد: یکی از دغدغه جامعه صنفی در روزهای پایانی سال، برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا بود که به سبب ارائه کالای بی کیفیت و نبود حضور تولیدکنندگان، رضایت مصرف کنندگان و جامعه صنفی را به دنبال نداشت. با رایزنی های صورت گرفته از طرف اتاق اصناف ایران و همکاری وزارت صمت، فروش های فوق العاده در قالب طرح نمایشگاهی به وسعت ایران انجام شد که رضایت اصناف و مصرف کنندگان را به همراه داشته که همه این موارد مستلزم همکاری و مشارکت واحدهای صنفی بوده است.

اتصال اتاق اصناف به درگاه ملی صدور مجوزها

رییس اتاق اصناف ایران همین طور از کوشش های تمام اتاق های اصناف کشور درباب فعال سازی و اتصال به درگاه ملی صدور مجوزهای الکترونیکی، که اقدامی کاملاً برجسته و حائز اهمیت بود قدردانی کرد و اضافه کرد: تمام اتاق های اصناف کشور در این طرح پیشگام بودند و با مشارکت و همکاری همه اتاق ها اجرای این طرح ممکن شد.

وی با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: در رابطه با لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ پیشنهادهایی به مجلس شورای اسلامی داده شده و درباب تبصره ماده ۱۰۰ و دیگر موارد راهکارهای مؤثری ارائه شده و رونوشت آن نیز به تمام استانها ارسال شده که برای تحقق آن نیاز به رایزنی با نمایندگان استانی است و دراین زمینه ضروری ست نمایندگان اتاق اصناف ایران همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.

همچنین در آخر نشست، بودجه پنج اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی، آسانسور و پله برقی، سوخت های جایگزین CNG و صنایع وابسته، گازهای طبی و صنعتی و فروشگاه های زنجیره ای به رای گیری گذاشته شد که با حداکثر آراء به تصویب اعضای هیئت نمایندگان اتاق اصناف ایران رسید.


منبع:

1400/12/22
20:01:01
5.0 / 5
452
تگهای خبر: الكترونیكی , صنعت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403