ممنوعیت اهدای رمزارز در ویکی پدیا رای آورد

ممنوعیت اهدای رمزارز در ویکی پدیا رای آورد

ویرایشگران دایره المعارف آنلاین ویکی پدیا به حذف رمزارز از گزینه های اهدای بنیاد ویکی مدیا رای دادند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، وبسایت آرس تکنیا گزارش کرد یک ویرایشگر آنلاین ویکی پدیا به نام گوریلا وارفر در پیشنهادی خواهان توقف پذیرش ارزهای دیجیتالی توسط بنیاد ویکی مدیا شد چونکه ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاریهای فوق العاده پرریسکی هستند. همینطور به این مورد اشاره نمود که ارزهای دیجیتالی امکان دارد با تعهد این بنیاد برای پایداری محیط زیستی همخوانی نداشته باشند.

یکی از بزرگترین جنجالهای پیرامون رمزارز، استخراج، هزینه و مبادله آنهاست که میزان عظیمی انرژی مصرف می کند. بنابراین وقتی موزیلا اعلام نمود پذیرش کمکهای رمزارز را آغاز می کند، هدف انتقاد قرار گرفت و این سازمان مجبور شد برای اجرای این طرح، دست نگه دارد. طبق شاخص مصرف انرژی بیتکوین، این فرایند ها حداکثر ۲۰۴.۵۰ تراوات ساعت برق پارسال مصرف کردند که با مصرف برخی از کشورها مانند تایلند قابل مقایسه بود. بنیاد ویکی مدیا، بیتکوین، بیتکوین کَش و اتر را قبول می کند.

پیشنهاد گوریلا وارفر در مدت سه ماه از آغاز ژانویه، اظهارنظرهای مثبتی گرفت و در مجموع ۲۳۲ نفر به نفع این پیشنهاد رای دادند و در مقابل، ۹۴ نفر مخالفت کردند. کسانی که موفق اهدای رمزارز بودند، گفتند راه های ایمن تری را برای اهدای ارزهای دیجیتالی پیدا می کنند و ارزهای رایج هم مسائل محیط زیستی خاص خویش را دارند.

بر اساس گزارش وبسایت انگجت، باآنکه جامعه ویکی پدیا به نفع مسدود کردن اهدای ارزهای دیجیتالی رای داد اما بنیاد ویکی مدیا امکان دارد با آن موافقت کند یا پیشنهاد مذکور را رد کند.

منبع:

1401/01/28
09:28:53
5.0 / 5
491
تگهای خبر: سایت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403