رئیس كل بانك مركزی:

فهرست ابربدهکاران بانکی تا اختتام هفته اعلام می شود

فهرست ابربدهکاران بانکی تا اختتام هفته اعلام می شود

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: طی یکی، دو روز آینده فهرست ابر بدهکاران بانکی منتشر می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی صالحی آبادی بعد از نشست با مدیران عامل بانکها در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباب انتشار لیست بدهکاران بانکی توسط بانک مرکزی اضافه کرد: همانطور که قبل از این وعده داده بودیم این فهرست تا اختتام هفته با جزئیات بیشتر منتشر می شود.
رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: دستورالعمل مربوط به تسهیل وثایق وام های خرد تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان مبتنی بر اعتبار سنجی نهایی شده و به زودی توسط بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ خواهد گردید.
صالح آبادی با بیان اقدامات انجام شده درباب تسهیل دسترسی مردم به شبکه بانکی و وثایق سهل تر در مورد وام های خرد اظهار داشت: برمبنای دستورالعملی که به زودی ابلاغ خواهد گردید مواردی شامل قرارداد لازم الاجرا، چک و سفته وام گیرنده یا ضامن، سهام بورسی از سهام عدالت و غیره، گواهی صندوق های سرمایه گذاری، اوراق بهادار، یارانه، سیمکارت دائمی به نام فرد، وثایق عینی مانند خودرو و طلا مبتنی بر اعتبار سنجی افراد، تایید افراد توسط شورای اسلامی روستا در مناطق روستایی مبتنی بر رتبه اعتباری افراد در وامهای خرد زیر ۲۰۰ میلیون تومان و در قالب عقود مختلف بعنوان وثیقه تسهیلات مورد قبول واقع خواهد شد.
رئیس کل بانک مرکزی با تشریح اقدامات انجام شده درباب گسترش دسترسی به خدمات بانکی بصورت غیر حضوری، اضافه کرد: درباب تسهیل دسترسی مردم به خدمات بانکی در امتداد شمولیت مالی، امکان احراز هویت و افتتاح حساب غیر حضوری، آگاهی افراد از رتبه اعتباری، استفاده از سفته و امضای الکترونیک نیز فراهم گشته است و بر این اساس مشتریان شبکه بانکی می توانند با سهولت بیشتر و بصورت غیر حضوری از خدمات بانکی بهره مند شوند.
رییس شورای پول و اعتبار افزود: درباب اعتبار سنجی این امکان وجود دارد که هر فرد بوسیله شرکت اعتبارسنجی ایرانیان به رتبه اعتباری خود برسد. همین طور بخشنامه مربوط به احراز هویت و افتتاح حساب غیرحضوری ابلاغ گردیده و افراد در بانکهایی که زیرساخت لازم برای را فراهم نموده اند می توانند از این خدمات استفاده کنند.
وی اضافه کرد: امکان استفاده از سفته الکترونیک هم اکنون برای مردم برقرار است و متقاضیان بدون مراجعه حضوری به بانک می توانند سفته دریافت نمایند. همین طور ضوابط مربوط به امضای الکترونیک نیز ابلاغ گردیده و در بانک هایی که این زیرساخت را فراهم کردند افراد می توانند بدون حضور در شعبه نسبت به امضای اسناد اقدام نمایند.
صالح آبادی اشاره کرد: پس بر این اساس هم وثایق بانکی تسهیل شده و هم نحوه دسترسی مردم خدمات بانکی بصورت غیرحضوری گسترش پیدا کرده و در مجموع بسته کاملی فراهم گشته است که امیدواریم موجبات رضایت آحاد جامعه را فراهم آورد.
صالح آبادی اضافه کرد: بانک مرکزی از این هفته انتشار لیست بدهکاران بزرگ بانکی را در قالب مفاد بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ و در قالب جداول استاندارد و مشخص شروع می کند و این اطلاعات در سایت بانک مرکزی در معرض عموم قرار خواهد گرفت.


1401/01/29
20:53:35
5.0 / 5
411
تگهای خبر: استاندارد , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402