اطلاعات کوکاکولا افشا شد

اطلاعات کوکاکولا افشا شد

تجهیزات جانبی: یک عامل تهدید سایبری ادعا نمود چندین گیگابایت اطلاعات شرکت کوکاکولا را به سرقت برده است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بعد از اینکه یک عامل تهدید مستقر در روسیه فروش اطلاعاتی که ظاهرا به کوکاکولا متعلق می باشد را شروع کرد، این شرکت تایید نمود درحال تحقیق از احتمال درز اطلاعات است.

طبق گزارش وب سایت رجیستر، یک عامل تهدید نسبتا جدید که استورموس نام دارد، ۱۶۱ گیگابایت اطلاعات کوکاکولا را در دارک وب برای فروش به بالاترین قیمت پیشنهادی گذاشته است.

کوکاکولا به رجیستر اظهار داشت: ما از این مساله مطلعیم و درحال تحقیق برای پی بردن به درستی این ادعا هستیم. این شرکت با مقامات اجرای قانون همکاری می کند.

این اطلاعات برای ۶۴ هزار دلار یا پیشنهاد بهتر به فروش گذاشته شده اند.

نام استورموس اولین بار در ابتدای سال ۲۰۲۲ و سپس اوایل مارس عنوان شد که این گروه به رخنه اطلاعاتی در شرکت "اپیک گیم" ربط داده شد. ظاهرا این گروه یک لطمه پذیری را در شبکه داخلی این شرکت کشف کرد و از آن برای دزدیدن ۲۰۰ گیگابایت اطلاعات شامل اطلاعات ۳۳ میلیون کاربر استفاده نمود. همزمان این گروه اعلام نمود اطلاعات کارمندان "اپیک گیم" را لو می دهد. با این وجود از آنجائیکه این اطلاعات هیچ گاه دیده نشد، برخی از کارشناسان امنیت سایبری این گمان را مطرح نمودند که کل موضوع حقه بوده است.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، این گروه علنا از حمله نظامی روسیه به اوکراین حمایت و تاکید کرده که دست روی دست نخواهد گذاشت و تحمل نمی کند عوامل تهدید مختلف سراغ سازمانها و زیرساختهای روسیه بروند.

منبع:

1401/02/10
12:25:29
5.0 / 5
459
تگهای خبر: سایت , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403