استفاده هکرها از خلاءهای قانونی برای باج گیری از کاربران

استفاده هکرها از خلاءهای قانونی برای باج گیری از کاربران

به گزارش تجهیزات جانبی درخواست های جعلی بسیاری که در آن افراد سودجو خویش را بعنوان مقام های قانونی دولتی معرفی می کردند، مشاهده شده که از آن طریق تلاش در به دست آوردن اطلاعات خصوصی افراد دارند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، تا کنون بیشتر از یک مرتبه تضمین شرکتهای اپل و گوگل را در مورد حفظ حریم خصوصی افراد و ادعای آمادگی آنها جهت دفاع از منافع کاربران را شنیده اید و این در شرایطی است که اپل بارها توسط سازمان های مجری قانون به علت صداقت و امتناع از هک کردن آیفون مجرمان مورد انتقاد قرار گرفته است. اما اپل و گوگل همچنان به درخواست افسران مجری قانون، اطلاعات کاربران را بدون دریافت دستور قضایی اعطا می کنند و بنابراین در دام حقه های هکرها قرار می گیرند.
برپایه گزارش بلومبرگ به نقل از نمایندگان آژانس های مجری قانون فدرال، شرکتهای فناوری بزرگ گوگل، اپل، توییتر، متا، دیسکورد و اسنپ اطلاعات شخصی کاربران را به درخواست سازمان های مجری قانون با استفاده از آدرس های ایمیل آنها عرضه می کنند. هکرها از این موقعیت بهره برده و به طرز ماهرانه ای این گونه ایمیل ها را جعل می کنند. در سال ۲۰۲۱، درخواست های جعلی بسیاری که در آن افراد سودجو خویش را بعنوان مقام های قانونی دولتی معرفی می کردند، مشاهده شده که از آن طریق تلاش در به دست آوردن اطلاعات خصوصی افراد دارند.
مهاجمان سایبری موفق شده اند شرکت ها را فریب دهند و اطلاعات خصوصی کاربران را به دست آورند. مطالعات نشان می دهد که اهداف آنها بیشتر زنان و خردسالان بوده است. مهاجمان از داده های به دست آمده برای آزار و اذیت، باج گیری و اخاذی بهره برده می کنند. افسران مجری قانون می توانند اطلاعات شخصی کاربران را در مواقع اضطراری از سرورها دریافت نمایند و این نیازی به دستور قاضی ندارد و هکرها از این خلا قانونی بهره برده و به اطلاعات خصوصی کاربران دست پیدا می کنند.
هم اکنون، شرکتهای مجری قانون و فناوری در تلاش هستند تا مقیاس مشکل را ارزیابی کنند و میزان داده هایی که هکرها از راه درخواست های جعلی به دست آورده اند را مورد بررسی قرار دهند. اما مشکل اصلی این غول های فناوری تشخیص جعلی بودن درخواست است و هم اکنون شرکت ها و سازمان های مجری قانون نمی توانند ابزار موثری برای این نوع کلاهبرداری عرضه کنند. کارشناسان سفارش می کنند که کاربران اطلاعات خصوصی خویش را تا حد امکان پاکسازی کنند و از ذخیره داده هایی که می توانند برای باج گیری استفاده شوند، صرف نظر کنند تا مورد سوءاستفاده هکرها قرار نگیرند.1401/02/16
12:02:25
5.0 / 5
476
تگهای خبر: آیفون , ابزار , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403