۱۲ کاربرد جدید یک گوشی اندرویدی قدیمی

۱۲ کاربرد جدید یک گوشی اندرویدی قدیمی

تجهیزات جانبی: همه شما ممکنست جعبه یا کشویی در خانه داشته باشید که پر از گوشیهای قدیمی است. گوشیهایی که با وجود قدیمی شدن ارزان نبوده و حاوی سال ها اطلاعات تماسها، محتوا و بازیهای محبوب شما هستند اما شاید این گوشی قدیمی بی ارزش نباشد و با توجه به این که چند سال از عمر آن می گذرد و به سرویسهای تماس فعال متصل نیست، همچنان شایان توجه ترین دستگاه رایانشی شمرده می شود که توسط بشریت تولید شده است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، طبق گزارش وب سایت اسلش گیر، با کمی خلاقیت، می توانید کاربرد جدیدی برای یک تلفن اندرویدی قدیمی پیدا کند و نگذارید بدون استفاده بماند.

از آن بعنوان سامانه کنترل ازراه دور کامپیوتر استفاده کنید

بخش زیادی از زندگی ما در کامپیوتر ها می گذرد. دستگاههای موبایل برای دسترسی به شبکه های اجتماعی و ایمیل عالی هستند اما بطور معمول همه فایلها و اطلاعات مهم ما در یک کامپیوتر ذخیره می شوند و لزوما ازراه دور قابل دسترس نیستند. اگر در وضعیتی قرار بگیرید که نیاز داشته باشید به فایلهای موجود در کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ دسترسی پیدا کنید، داشتن راهی برای اتصال ازراه دور به دیتای دستگاهتان می تواند مفید باشد. تا آن زمان که گوشی اندرویدی شما آن قدر هم قدیمی نشده باشد، می توانید از آن برای مشاهده و کنترل ازراه دور کامپیوتر خود استفاده کنید؛ به شرطی که یک اتصال بی سیم داشته باشید. مرورگر "کروم ریموت دسکتاپ" گوگل، امکان اتصال ازراه دور به یک کامپیوتر را در صورت نصب بودن کروم فراهم می آورد. در ابتدا باید افزونه "کروم ریموت دسکتاپ" را در کامپیوتر خود اضافه کنید و یک نام برای کامپیوتر خود در این افزونه انتخاب نموده و یک PIN ایجاد کنید. در مرحله بعد اپلیکیشن "کروم ریموت دسکتاپ" را در اندروید خود دانلود کنید و مطمئن شوید که به حساب گوگل مشابه وصل است. کامپیوتر شما بعنوان یک گزینه نمایش داده می شود و بعد از آن PIN مشخص شده را باید وارد کنید تا بتواند بوسیله تلفن، به اطلاعات کامپیوتر خود دسترسی پیدا کنید.

یک کنترل ازراه دور جهانی

راز بیشترین استفاده از یک گوشی قدیمی، شناختن همه قابلیتهایی است که همچنان دارد حتی بدون اینکه به یک سرویس تلفن وصل باشد. بیشتر قابلیتهای گوشی، مستلزم یک اتصال بی سیم است که احیانا در خانه شما وجود دارد و بدین جهت گوشی قدیمی را به مرکز کنترل ایده آل همه دستگاههای الکترونیکی خانه شما تبدیل می کند. برای این منظور اطلاعات غیرضروری را از گوشی پاک کرده یا از گزینه "ریست فکتوری" (بازگشت به تنظیمات کارخانه) استفاده کنید. سپس اپلیکیشنهای مورد نیاز برای کنترل تلویزیون، آهنگ و موارد دیگر را نصب کنید. اگر می خواهید کنترلهای فیزیکی تلویزیون مانند روشن و خاموش کردن، بلندی صدا و تغییر کانال را داشته باشید، شماری اپلیکیشن کنترل ازراه دور یونیورسال در فروشگاه پلی استور وجود دارد. برخی از کاربران از سرویسهای پخش آنلاین مانند نت فلیکس، هولو و اچ بی او مکس استفاده می نمایند. برای هر کدام از این سرویسها اپلیکیشن اختصاصی وجود دارد که در یک تلفن قدیمی به خوبی کار می کنند. علاوه بر تلویزیون، می توانید گوشی قدیمی خودرا با استفاده از گوگل هوم یا پلت فرم Echo آمازون، به دستگاههای خانگی هوشمند وصل کنید. دانلود اپلیکیشنهای کنترل، گوشی اندرویدی قدیمی شما را به دستگاه کنترل یونیورسال وسایل الکترونیکی خانگی تبدیل می کند.

خود را وقف علم شهروندی کنید

همان طور که در ابتدای این گزارش ذکر شد، حتی یک تلفن قدیمی، قدرت رایانشی قابل توجهی دارد که می تواند برای امور مفیدی مورد استفاده قرار گیرد. فراهم کردن دسترسی دانشمندان به تلفن قدیمی که دیگر از آن استفاده نمی کنید، می تواند به پیشبرد کشف علمی کمک نماید.

محققان دانشگاه برکلی پروژه "زیرساخت باز برکلی برای رایانش شبکه" را به وجود آورده اند تا از قدرت رایانشی بلااستفاده کامپیوتر ها و تلفنهای هوشمند استفاده کنند. اگر گوشی قدیمی از نسخه ۲.۳ اندروید به بالا پشتیبانی کند، سازگار خواهد بود. پژوهشگران از قدرت محاسباتی جمع شده برای کاوش داده های تلسکوپ رادیویی در جستجوی اجرام آسمانی بهره برده و درمان های پزشکی مؤثرتر و موارد دیگر را بررسی می کنند. طبق اعلام برکلی، قدرت محاسبات جمعی موجود در تلفنهای اندرویدی جهان از سوپرکامپیوتر ها فراتر می رود. خبر خوب این است که نیازی نیست اندروید قدیمی خودرا همیشه به تحقیقات علمی اختصاص دهید و در موقع نیاز، همچنان می توانید از آن استفاده کنید و پروژه "زیرساخت باز برکلی برای رایانش شبکه" هنگامی که تلفن بدون استفاده است، از قدرت رایانشی آن استفاده می نماید. امکان استفاده از تلفن قدیمی برای اهداف علمی فقط به این پروژه محدود نمی گردد. شماری برنامه های تحقیقاتی دیگر وجود دارد که از داده تلفن هوشمند برای اندازه گیری کیفیت هوا و صداهای خطرناک استفاده می نمایند.

دوربین امنیتی

بسیاری از سیستمهای امنیتی در سطح مصرف کننده که در فروشگاه ها می بینید جز یک دوربین، اتصال بی سیم و اپلیکیشن همراه آن نیستند. اینها توانمندیهایی هستند که گوشی اندرویدی قدیمی شما دارد. مطمئنا اندروید شما دوربینی دارد که حتی کیفیت بالاتری نسبت به دوربین امنیتی اختصاصی دارد و می تواند به وای فای وصل شود و یک اپلیکیشن دوربین امنیتی هم با چند کلیک پیدا می شود.

در فروشگاه پلی استور، اپلیکیشنهای دوربین امنیتی مختلفی وجود دارد که می توانید باتوجه به نیازتان، برنامه مناسب خودرا انتخاب کنید. خیلی از آنها امکان ارتباط دو طرفه با یک تلفن هوشمند دیگر را می دهند. یعنی می توانید از اندروید قدیمی خود بعنوان یک دوربین واقعی استفاده کنید و ویدیوهایی که توسط آن ضبط می شود را در گوشی فعلی خود مشاهده کنید.

تنها باید جایی را که می خواهید گوشی قدیمی خودرا قرار دهید انتخاب کنید. بهتر است جایی باشد که به شارژ برق وصل باشد تا لازم نباشد مرتبا آنرا برداشته و شارژ کنید. می توانید از یک نگهدارنده برای ثابت نگه داشتن گوشی در محل مورد نظر استفاده کنید و اتصال وای فای خانگی هم آنرا متصل نگه می دارد. همین طور می توانید گوشی قدیمی را در اتاق کودک یا مکان دیگر از خانه برای کنترل کودکتان قرار دهید.

کتابخوان جهانی

ده ها کتابخوان در بازار وجود دارند که هر کدام از آنها دسترسی به دنیایی از کتابها را فراهم می کنند. تنها مشکل این است که خیلی از آنها روی پلتفرمهای اختصاصی هستند. خوشبختانه بیشتر کتابخوانها اپلیکیشنهای همراهی دارند که با تلفنهای هوشمند سازگار هستند. گوشی قدیمی شما می تواند اپلیکیشنهای کتابخوان همچون اپلیکیشنهای کتابخوان قدیمی را نصب داشته باشد. برای اینکه بیشترین استفاده از کتابخوان جدید خودرا داشته باشید، برنامه های دیگر را از گوشی حذف کرده و اپلیکیشنهای کتابخوانی که پیدا می کنید را نصب کنید. کارتان که به اتمام رسید، گوشی اندرویدی قدیمی شما معادل چند کتابخوان است که در جیبتان جا می شود. بهترین قسمت این است که بعد از دانلود کتابخانه مورد نظرتان، دیگر نیازی به اتصال اینترنتی ندارید و هر زمان که بخواهید کتابهای صوتی و الکترونیکی جدیدی دریافت کنید، می تواند با یک اتصال سریع نیازهایتان را به روز کنید.

شبیه ساز بازیهای رترو

اندروید برای شبیه سازهای بازیهای رترو، فوق العاده مناسب می باشد و بنابراین خیلی از دستگاههای بازی رترو برمبنای یک پلت فرم اندرویدی تولید شده اند. اپلیکیشنهای شبیه ساز بی شماری در پلی استور وجود دارد و انتخاب اپلیکیشن مناسب به بازی که می خواهید اجرا کنید و علایق شخصی شما بستگی دارد. به محض نصب شدن شبیه ساز، باید ROM بازیهای که می خواهید را پیدا کنید. چند راه برای این کار وجود دارد. می توانید از مرورگر گوشی ROM را مستقیما پیدا و دانلود کرده و از پوشه دانلود داخل شبیه ساز استفاده کنید. همین طور می توانید آنها را از کامپیوتر به گوشی خود با استفاده از یک کابل منتقل کنید. فایلهای بازی رترو، بطور معمول کوچک هستند و بدین سبب می توانید صدها بازی را در گوشی اندروید قدیمی خود داشته باشد.

تماس اضطراری

چندین وسیله هستند که باید همیشه در خودرو داشته باشید تا در صورت بروز مشکل، تجربه رانندگی ایمن تری داشته باشید. یک گوشی قدیمی، افزودنی خوبی به این فهرست است. کمیسون ارتباطات فدرال ملزم کرده است تلفن همراه به خط اضطراری ۹۱۱ با استفاده از هر شبکه موجود (خواه سرویس سلولاری فعالی داشته باشد یا خیر) وصل شود. این به مفهوم آنست که تا وقتی گوشی شما روشن است و می تواند شبکه ای را پیدا کند، تماس با ۹۱۱ انجام می شود. داشتن یک گوشی اندرویدی قدیمی شارژ شده در وضعیت اضطراری که نیاز به کمک دارید به نفع شما خواهد بود. همین طور سرویسهای اضطراری می توانند با کمک آنتن های مخابراتی، در صورتیکه گم شده اید، به پیدا شما کمک کنند. بدین سبب اگر خودروی خودرا برای کمپینگ یا کوهنوردی ترک می کنید، همراه داشتن یک گوشی قدیمی شارژ شده ایده خوبی خواهد بود.

اهدا کنید

اگر تمایلی به استفاده مجدد از گوشی قدیمی خود ندارید، متداول ترین راه دور انداختن آنست اما این کار خطراتی دارد. بعضی مواد داخل آن مانند سرب و جیوه، خطرناک هستند و باید به شکل مناسب بازیافت شوید. می توانید بجای انداختن در سطل زباله یا بازیافت، آنها را اهدا کنید. نه فقط مطمئن می شوید که گوشی شما از یک گورستان زباله سر در نمی آورد و به یک خطر احتمالی تبدیل نمی گردد بلکه حس خوبی دارید که به شخص دیگری کمک کرده اید.

از آن بعنوان وب کم استفاده کنید

در دوران زوم، یک وب کم خوب از همیشه اهمیت بیشتری پیدا کرده است و باتوجه به نوع کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپی که استفاده می کنید، ممکنست اصلا وب کم نداشته باشید یا ممکنست کیفیت ضعیفی داشته باشد و تصاویر واضحی از شما در اینترنت برای دوستان و همکارانتان ارسال نکند. گوشی قدیمی شما احیانا دوربین بهتری دارد بدین سبب می توانید از آن برای حل این مشکل استفاده کنید. برای این منظور ابتدا باید یک اپلیکیشن وب کم پیدا کند که به گوشی امکان می دهد به کامپیوتر وصل شود. در مرحله باید وسیله نگهدارنده گوشی پیدا کنید تا در محل مورد نظرتان ثابت بماند.

تبدیل گوشی به هاب گوگل هوم

بسیاری از افراد این روزها فناوری خانگی هوشمندی دارند. اگر یک "کروم کست" یا لامپ هوشمند دارید، به راهی برای کنترل این تجهیزات نیاز خواهید داشت. محبوب ترین راه حل ها، داشتن نمایشگرهای هوشمندی مانند "نست هاب" گوگل است که مناسب بوده و دقیقا برای این منظور طراحی شده است. با این وجود این راه کار بدون هزینه نیست و "نست هاب" گوگل ۲۲۹ دلار قیمت دارد. اگر یک گوشی اندروید قدیمی دارید، احتمال می تواند کار یک "نست هاب" را انجام دهد. اگر گوشی نسخه به روزشده سیستم عامل اندروید را دارد و قادر می باشد فرمانهای گوگل را بشناسد، می توانید برای این منظور استفاده کنید.

فرمانهای صوتی فناوری خانگی هوشمند را مشابه نست هاب کنترل خواهدنمود و شما می توانید گوشی خودرا برای یادآوری وظایف، هوا و هر چه از یک نمایشگر هاب مورد نظرتان است، سفارشی کنید. تنها بخشی که گوشی اندروید در مقایسه با یک نست هاب ممکنست ضعیف عمل کند بخش پاسخ صوتی است. برای این بخش هم می توانید گوشی را با استفاده از یک پورت یا بلوتوث به یک اسپیکر وصل کنید. حتی اگر یک اسپیکر بخرید ارزان تر از خرید یک نست هاب تمام می شود.

موزیک پلیر اختصاصی

آیا این روزها نوستالژی موزیک پلیرهایی مانند نسل اول آی پاد را دارید؟ می تواند با استفاده از گوشی اندروید قدیمی خود برای پخش موسیقی این خاطره را زنده کنید. همانند کتابخوان، می توانید یک دستگاه اختصاصی برای پخش فایلهای صوتی خود ایجاد کنید که البته به پای آی پاد نمی رسد اما می تواند تجربه ای نزدیک به آن باشد. نخستین قدم، حذف اپلیکیشنهای غیرضروری است که می توانید بوسیله "ریست فکتوری"، این کار را سریعا انجام دهید. سپس اپلیکیشنهای موزیک مورد علاقه تان را نصب کرده و آهنگهای محبوبتان را منتقل کنید. اگر در خانه هستید، می توانید با استفاده از اتصال بلوتوث به سیستم صوتی خانگی، متصل شده و از شنیدن آهنگهای محبوبتان لذت ببرید.

مرکز فرمان خودرو

همان طور که احیانا توجه کردید، بزرگترین مزیت تغییر کاربری گوشی قدیمی، عدم حواس پرتی از وصل بودن مداوم است. هنگام رانندگی شاید بهترین زمان برای رها شدن از این حواس پرتی ها باشد. با این هدف، گوشی اندرویدی قدیمی می تواند بیشتر وظایف مورد نظرتان را انجام دهد و در عین حال حواس پرتی شما از پیامهایی که مدام دریافت می کنید، کمتر می شود. می توانید از یک وسیله نگهدارنده برای قرار دادن گوشی روی داشبورد استفاده کنید و از آن برای ناوبری استفاده کنید. برخی از اپلیکیشنهای جی پی اس می توانند در حالت آفلاین، نقشه ها را در گوشی ذخیره کنند و به شما امکان دهند در هنگام رانندگی، از آنها استفاده کنید.

منبع:

1401/02/18
14:54:07
5.0 / 5
538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403