رییس اتاق بازرگانی مشترك ایران و قطر:

کلید رشد تجاری کشور در دستان بخش خصوصی است

کلید رشد تجاری کشور در دستان بخش خصوصی است

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر اظهار داشت: بخش خصوصی در راس هرم توسعه‌ی اقتصادی و صادراتی کشور هست و همیشه از همکاری با سازمان های دولتی در رابطه با اقتصاد استقبال و حمایت کرده ایم.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر، «عدنان موسی پور» ضمن اشاره به سفر امیر قطر به ایران عنوان کرد: این سفر می تواند زمینه ساز رشد مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور باشد.
وی ادامه داد: بر هیچکس پوشیده نیست که در همه کشورهای پرقدرت اقتصادی، بخش خصوصی نقش پررنگی ایفا می کند. بهتر است بگوییم اقتصاد دولتی در هیچ جای دنیا بدون تکیه بر بخش خصوصی اش نمی تواند موفق شود.
موسی پور خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ایران بخش خصوصی از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار می باشد و روابط خیلی خوب اقتصادی با بخش خصوصی در دیگر کشورها دارد.
وی به بازار قطر هم اشاره و تصریح کرد: بخش خصوصی در قطر و بخش خصوصی در ایران ارتباطات گسترده ای با یکدیگر دارند و تمایل بسیار زیادی در هر دو طرف وجود دارد که روابط اقتصادی گسترش یابد.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر تصریح کرد: در قطر بخش خصوصی سهم بالایی از اقتصاد را در دست دارد و از سوی دیگر جام جهانی را در این کشور پیش رو داریم. نتیجه ای که از شرایط موجود میتوان گرفت این است که باید ارتباطات در بخش خصوصی را جدی تر دنبال نماییم.
موسی پور خاطرنشان کرد: هر جا شرایطی ایجاد شود که رشد و نمود بخش خصوصی ایران لطمه بخورد، بطور قطع اقتصاد کشور ضربه می بیند و ما به شکل جدی اخطار خواهیم داد چونکه موازی کاری در حوزه اقتصادی به منزله شکست در اقتصاد بین المللی است.
وی تصریح کرد: خصوصیت بازار قطر این است که باید با موضع مشخص و بدون موازی کاری وارد شد چونکه اگر چند صدایی اقتصادی حاکم شود، زمین بازی را به رقبای خارجی می بازیم.
رئیس اتاق مشترک ایران و قطر همینطور به اهمیت همکاری بین سازمان های اقتصادی اشاره نمود و اظهار داشت: در خرداد ماه یک هیات بزرگ تجاری با راهبری اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر و با همراهی وزیر نیرو و رئیس سازمان توسعه تجارت به قطر اعزام خواهد شد و با مسؤلان اقتصادی قطر دیدار خواهند داشت.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر قطر بامداد امروز برای پیگیری توافقات دو کشور وارد ایران شد و با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.

1401/02/22
22:58:43
5.0 / 5
425
تگهای خبر: بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403