قائم مقام وزیر صمت:

سخت افزار جدیدی بنام کالابرگ ایجاد نمی گردد

سخت افزار جدیدی بنام کالابرگ ایجاد نمی گردد

به گزارش تجهیزات جانبی قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری اظهار داشت: تعبیر نادرستی از کالابرگ الکترونیکی شده است و سخت افزار جدیدی بنام کالابرگ ایجاد نمی گردد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدصادق مفتح» اضافه کرد: از زیرساخت های موجود مانند کارت های بانکی استفاده خواهد شد و در مرحله ای که سامانه تکمیل و اعلام گردد، افراد مایل به دریافت کالای ارزان، می توانند به مکان های مشخص مراجعه کنند.
وی گفت: از هفته گذشته ستادی در وزارتخانه زیر نظر شخص وزیر شکل گرفت و همه مراحل تولید شامل تامین و حمل مواد اولیه به کارخانه ها و آمادگی کارخانه ها برای تولید ۲۴ ساعته، بطور کامل برنامه ریزی شد.
وی اعلام نمود: این مساله خصوصاً درباب روغن نباتی انجام شده و الان روغن به شکل گسترده در فروشگاه ها موجود است و هر مقدار هم که تقاضای خرید افزایش یابد، آمادگی برای تولید و جایگزینی وجود دارد.
قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری عنوان کرد: مردم مطمئن باشند که کارخانه های تولید روغن بطور ۲۴ ساعته درحال تولید بوده و بازار تامین خواهد شد؛ هیچ کمبودی در مواد اولیه نداریم و به تبع آن نیز مشکلی در تولید و عرضه وجود نخواهد داشت.
مفتح افزود: نظام حمل و نقل کشور نیز آمادگی حمل این کالا را دارد و از قبل برنامه ریزی های لازم انجام شده است و محصولات تولیدی به سرعت از کارخانه تا سطح فروش حمل و توزیع می شود و مردم می توانند خریداری کنند.
وی اشاره کرد: خریدهای هیجانی در ایام نخست اجرای طرح قابل پیش بینی بود، اما ضرورتی ندارد، برای اینکه هیچ اختلالی در تولید پیش نخواهد آمد و روند تولید و توزیع استمرار خوبی خواهد داشت.
قائم مقام وزیر صمت بابیان اینکه نگرانی ها را در زمان نوسان قیمت ها طبیعی می دانیم، اشاره کرد: البته در فاصله خیلی کمی، کسانی که کالا ذخیره سازی کرده اند با اطمینان از شرایط بازار، تا مدتی در بازار نخواهد بود و از ذخیره خود استفاده می کنند و این مساله موجب می شود که پس ازاین استقبال زیاد از خرید در بازار رکود داشته باشیم و فراوانی کالا بیشتر شود.
مفتح تصریح کرد: ازآنجاکه این حجم از خرید از قبل پیش بینی شده بود، آمادگی کامل برای آن وجود داشت و امیدوار هستیم تا حدود سه روز آینده این هیجان فروکش کرده و بازار آرامی داشته باشیم.
روغن در همه فروشگاه های زنجیره ای موجود است
وی افزود: روغن در همه فروشگاه های زنجیره ای موجود است، اما باتوجه به اینکه نظام سیستم اصناف، نظام متمرکزی نیست، ممکنست در یک واحد صنفی روغن نباشد، اما در فروشگاه های زنجیره ای که نظام توزیع متمرکز است، روغن بطور کامل وجود دارد؛ در اصناف نیز در صورت اتمام روغن به سرعت جایگزینی صورت خواهد گرفت.
مبلغ یارانه برای جاماندگان محفوظ است
قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری درباب اعتراض نسبت به دهک بندی انجام شده و دریافت نکردن یارانه جدید از طرف برخی افراد نیز توضیح داد: باتوجه به اینکه ارزش یارانه به سبب تورم در سالهای قبل به شدت کاهش پیداکرده بود، بخش زیادی از خانواده ها به سبب اینکه فکر می کردند یارانه رقم قابل توجهی نیست، تغییرات جدید خودرا در حدود سه سال قبل در سامانه درج نکرده اند، اما حالا که رقم ها اصلاح شده و بالا رفته، کسانی که از این اصلاح اطلاعات عقب مانده اند، مشتاق هستند که این کار را انجام دهند، بدین سبب فشار زیادی به سامانه وارد شده است.
مفتح تصریح کرد: به همین علت تا سه ماه آتی امکان ثبت نام و ویرایش اطلاعات در سامانه وجود خواهد داشت و مبلغ یارانه برای افرادی که اطلاعات آنها تائید شود از روز اول پرداختی ها، محفوظ است.
یارانه جدید به بالای ۸۵ درصد افراد تعلق می گیرد
وی تاکید کرد: این یارانه به بالای ۸۵ درصد افراد تعلق می گیرد و فقط به کسانی که در گروه ۱۰ درآمدی قرار می گیرند مبلغ کمتری پرداخت خواهد شد که تشخیص این دهک نیز ملاک هایی دارد.
ظرفیت بازرسی وزارت صمت ۱۰ برابر شد
قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری در مورد نظارت بر عرضه کارخانه ها نیز بیان داشت: از اختتام هفته گذشته بطور ویژه کارخانه ها و شبکه توزیع مورد بازرسی قرار گرفت و سه گروه بازرسی مشترک انجام شد و حجم بازرسی ها ۱۰ برابر شد؛ همین طور نمایندگانی برای پایش مستمر عرضه کارخانه ها، مستقر شدند تا از کار ۲۴ ساعته آنها مطمئن شوند و این کار تا آن زمان که بازار آرامش پیدا کند، ادامه خواهد داشت.
سامانه ۱۲۴ برای دریافت شکایت های مردمی از واحدهای صنفی
مفتح افزود: مردم می توانند تخلفات گران فروشی در غیر از اقلام چهارگانه ای که اصلاحات قیمت روی آنها انجام شده را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند و با سازوکار جدید این سامانه که امکان نرم افزاری آن ایجادشده است، شکایات بصورت مستقیم بوسیله سامانه سیمبا به تعزیرات حکومتی منتقل می شود، ضمن آن که شماره تلفن ۱۲۴ نیز بصورت شبانه روزی شکایات را دریافت و رسیدگی خواهدنمود.

1401/02/24
13:42:31
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403