فناوری های دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سالم

فناوری های دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سالم

به گزارش تجهیزات جانبی دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU)، ˮفناوری های دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سالمˮ را بعنوان شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی (WTISD) سال 2022 اعلام نمود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، هالین ژائو در این پیام عنوان کرده است: دسترسی برابر به فناوری های دیجیتالی، تنها یک مسئولیت اخلاقی نیست، بلکه برای رفاه و پایداری جهانی ضرورت دارد. اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی (WTISD) از سال ۱۹۶۹ هر ساله روز ۱۷ می را بمنظور بزرگداشت تاسیس ITU و امضای نخستین کنوانسیون بین المللی تلگراف در سال ۱۸۶۵ جشن گرفته است.
بالا رفتن سن جمعیت جهان، روند جمعیتی تعیین کننده قرن ۲۱ خواهد بود - در عین حال جوامع ما به دنبال فرصت های حاصل از این روند هستند. مخابرات و ICTs می توانند در تحقق روند سالم سالمندی موثر واقع شوند. همین طور در کمک به مردم در ساختن شهرهای هوشمند، مبارزه با تبعیض های مبتنی بر افزایش سن در محیط کار، حصول اطمینان از شمول مالی افراد سالمند، و پشتیبانی از میلیونها مراقبت کننده در سرتاسر جهان موثر هستند.
روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی این امکان را برای کشورهای عضو ITU، شرکاء و سایر ذینفعان فراهم می آورد که اگاهی خودرا درباب نقش مهم مخابرات و ICTs در پشتیبانی از مردم برای سالم، متصل و مستقل ماندن هم از نظر فیزیکی و هم از نظر احساسی و مالی بالا ببرند و زندگی سالمی را با افزایش سن تجربه کنند. همین طور یادآور نقش حیاتی مخابرات و ICTs برای پایداری سیستم های اقتصادی و بهداشتی است.
اتحادیه بین المللی ارتباطات بعنوان قسمتی از تلاشش، هم جهت با دهه سالمندی سالم سازمان ملل متحد و شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی در خصوص "فناوری های دیجیتالی برای افراد سالمند و سالمندی سالم"، از کشورهای عضو دعوت می کند تا با ارائه طرح های ابتکاری ملی، منطقه ای و بین المللی خود در تسریع فناوری های دیجیتالی برای سالمندان و سالمندی سالم مشارکت داشته باشند.1401/02/26
13:54:29
5.0 / 5
523
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403