رئیس سازمان شیلات ایران مطرح كرد:

صادرات بدون محدودیت آبزیان ایران با هدفگذاری یک میلیارد دلاری

صادرات بدون محدودیت آبزیان ایران با هدفگذاری یک میلیارد دلاری

ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران ضمن اشاره به صادرات ۵۵۵ میلیون دلاری آبزیان اظهار داشت: برای رسیدن به رکورد صادرات یک میلیارد دلاری آبزیان هیچ محدودیتی اعمال نمی گردد.


«سیدحسین حسینی» روز یکشنبه در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات صنعت دام، طیور و آبزیان که در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی این صنعت در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: تولید آبزیان در ایران باید به قدری باشد که بتواند در رقابت قوی در حوزه صادرات وارد شود.
حسینی ضمن اشاره به این که هم اکنون تولید محصولات شیلاتی حدود ۱۲ هزار تن در سال است، ابراز امیدواری کرد بتوان با ورود ظرفیت های جدید در این عرصه تا سال ۱۴۰۴ به حدود ۱۸ هزار تن در سال برسد.
این مقام مسئول ضمن اشاره به این که در جهت محدود کردن واردات محصولات آبزی، واردات گونه تیلا پیلا بر مبنای آمار گمرک از ۷ هزار تن در سال ۱۳۹۹ به هزار تن پارسال رسیده است، اظهار داشت: امیدواریم میزان واردات این گونه سال جاری هم روند کاهشی داشته باشد.
حسینی با تکیه بر ضرورت افزایش پرورش گونه تیلا پیلا در ایران، افزود: اشتغال آفرینی در بخش جهاد کشاورزی امر مهمی است که باید با استفاده از ظرفیت دانش و دانش بنیان محقق شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که از کسانی که بتوانند در رسوخ دانش و دانش بنیان کردن تولید کمک کنند حمایت های خاص می شود، بیان نمود: ما گام موثر و تغییرنگرش و تحول را نمی بینیم مگر این که بتوانیم نگاه علمی و فناوری در انجام کارها داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به این که در حوزه شیلات کارگروه مشترکی در معاونت فناوری شیلات تشکیل شده است، تصریح کرد: بر مبنای نیاز در حوزه صنعت شیلات، آبزی پروری، صنایع شیلات و بازار هر آن چیزی که بتواند کمک نماید برای افزایش بهره وری و عرضه از آن استقبال می نماییم.
به گفته او؛ حمایت هایی که در این زمان کوتاه در بحث دانش بنیان انجام شده هم از موضوعات تخصصی شیلات است و جزو نیازهای مطرح این سازمان به شمار می آید.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته شیراز کم نظیر و از گروههای مختلف بخش خصوصی، شرکتهای دانش بنیان و بخش دولتی در آن مشارکت فعال دارند، اضافه کرد: در این نمایشگاه در واقع محصولات افزایش بهره وری، تولید ارزان و مدیریت تولید به نمایش در آمده که می تواند الگو قرار گیرد.
رئیس سازمان شیلات ایران با تقدیر از تلاشهای تولید کنندگان در حوزه تولید در شرایط نا برابر و تحریم های اقتصادی اظهار نمود: در بحث امنیت غذایی و در عرصه جنگ اقتصادی تولید کنندگان در صف مقدم قرار دارند.

1401/03/01
11:31:16
5.0 / 5
459
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403