در سال ۹۹ محقق می شود؛

تولید ۱۲۰۰ كیلوگرم شمش از بزرگترین معدن طلای ایران

تولید ۱۲۰۰ كیلوگرم شمش از بزرگترین معدن طلای ایران

ایرنا- سرپرست شركت گسترش معادن و صنایع معدنی طلا زرشوران با اشاره به اینكه سال جاری برای تولید یك هزار و ۲۰۰ كیلوگرم شمش طلا از این معدن، برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: در سال آینده میزان تولید از این معدن به یك هزار و ۵۰۰ كیلوگرم افزایش خواهد یافت.


«محسن نادری» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: این میزان تولید طلا در سال های گذشته و از آغاز راه اندازی کارخانه تابحال بی سابقه بوده است. از اردیبهشت ماه سال جاری با تغییر برنامه ریزی شرکت در زمینه تولید، وضعیت متفاوتی پدید آمد.
وی خاطرنشان کرد: فروردین ماه تولید شمش زرشوران ۳۸ کیلو گرم به ثبت رسید، اما با روند صعودی قابل توجه در خرداد ماه ۹۹ تولید ۷۱ کیلوگرم انجام شد و در تیرماه به ۸۶ کیلوگرم دست یافتیم و این روند تا تحقق هدف نهایی ادامه خواهد داشت.
به گفته نادری، حالا مصرف خاک طلا در این مجموعه صنعتی هم از ۳۲ هزار تن به ۳۶ هزار تن در ماه افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: نوپا بودن صنعت طلا در سطح کشور از یک طرف و شرایط تحریم های ظالمانه ضد مملکت اسلامی از سوی دیگر شرایط کار را بسیار دشوار و طاقت فرسا ساخته، ولی با این وجود با اتکای به توان داخلی و تلاش متخصصان متعهد کشور در سال جهش تولید در راه تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گامی محکم برداشته و در این ارتباط از تمامی سازمان ها، اداره ها، مقام ها و دستگاه های اجرایی شامل استانی و کشوری انتظار مساعدت و همراهی وجود دارد.
نادری خاطرنشان ساخت: سیاست های حمایتی کمک شایانی به پیشبرد هدف تعریف شده این بخش خواهد داشت.
وی افزود: کلنگ زنی و راه اندازی کارخانه طلای زرشوران از سال ۱۳۸۶ با ظرفیت اسمی تولید سه تن در سال آغاز و در نهایت در آبان ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید که به دلیل نقصها عمده در طراحی و ساخت کارخانه، تابحال دستیابی به ظرفیت اسمی تحقق نیافته است.
نادری توضیح داد: آموزش و یادگیری نیروهای انسانی، هدفمند سازی فعالیت کارخانه و انجام اصلاحات خط تولید، تحقیق و توسعه در زمینه های جدید صنعت طلا، برنامه ریزی و اجرای برخی پروژه های حیاتی مجموعه مانند دریافت مجوزها و انجام مقدمات راه اندازی طرح توسعه کارخانه، تکمیل و راه اندازی انبار ناریه معدن، تسریع فعالیتهای اجرایی سد باطله کارخانه، گازرسانی به مجتمع برای جایگزینی سوخت مایع با گاز و چندین طرح و پروژه مهم دیگر همچون اقدامات به عمل آمده در سه ماهه نخست ۱۳۹۹ به حساب می آید.
سرپرست شرکت گسترش معادن وصنایع معدنی طلا زرشوران اضافه کرد: مجموعه تلاش ها و اقدام های صورت گرفته باعث دریافت مجوزهای شروع عملیات اجرایی طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران با هدف دستیابی به ظرفیت جدید یک و نیم تن طلا در سال شد و برای تحقق این امر سازمان ایمیدرو ضمن حمایت و مساعدت حداکثری، میزان ۳۷ میلیون یورو و ۹۷ میلیارد تومان بودجه از منابع داخلی سازمان را اختصاص داد.
وی خاطرنشان ساخت: حالا برای حل و فصل مشکلات قرار داد با پیمانکار پروژه سرگرم رایزنی هستیم، چونکه قرار داد از دو سال قبل متوقف شده و شرکت تلاش دارد تا برپایه برنامه ریزی پیش برویم.
نادری پیشبینی کرد: رفع مشکلات حقوقی قرارداد باعث می شود تا ظرف دو سال آینده به ظرفیت تولید سه تن طلا در سال برسیم.
وی اظهار داشت: تغییرات پی درپی مدیریت در زرشوران و ناقص ماندن اجرای تصمیم های مدیریتی، بعنوان عاملی جدی در صدمه رساندن به مجموعه به حساب می آید و مانع پیشرفت کار بوده و بهبود بهره وری را با شکست روبرو ساخته است.
نادری افزود: زرشوران در حالت فعلی برای بیشتر از هزار نفر اشتغال مستقیم و برای بیشتر از چند هزار نفر در منطقه اشتغال غیر مستقیم فراهم ساخته و این میزان اشتغال زایی با راه اندازی طرح توسعه می تواند به دو برابر هم افزایش پیدا کند.1399/05/06
13:21:39
5.0 / 5
1856
تگهای خبر: آموزش , شركت , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403