در گفت وگو با تجهیزات جانبی مطرح شد؛

تحریم نفتی روسیه، طلای سیاه را 120 دلاری کرد

تحریم نفتی روسیه، طلای سیاه را 120 دلاری کرد

به گزارش تجهیزات جانبی کارشناس بازار نفت ضمن اشاره به تأثیر تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا اظهار داشت: در این میان روسیه بر سر دوراهی ادامه تخفیف های بزرگ به مشتریان یا کاهش ۳۰ درصدی تولید برای فشار بر قیمت نفت قرار دارد.


«نرسی قربان» امروز (پنجشنبه) در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به تحریم نفت روسیه توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا اشاره نمود و اضافه کرد: برپایه این تحریم ها واردات نفت روسیه توسط اعضای اتحادیه اروپا تا آخر سال جاری میلادی ۹۰ درصد کاهش خواهد داشت.
وی افزود: کشورهای اروپایی این مورد را بررسی نموده اند با این وجود این تحریم برای بعضی از کشورها مشکل خواهد بود.
قربان با اشاره به اینکه از لحاظ لجستیک امکان تغییر در نفت خام دریافتی در بعضی پالایشگاه ها دشوار می باشد، اظهار داشت: پالایشگاه ها بر مبنای نوع خاصی از نفت خام طراحی می شوند و از همین رو پیدا کردن نفت خام جایگزین برای این پالایشگاه ها در اروپا که مشتری نفت روسیه بودند کار مشکلی است.
وی تصریح کرد: در بازار نفت با تغییر بازار صادراتی یک کشور، سایر کشورها جای خالی را پر می کنند. ازاین رو اگر نفت روسیه در اروپا تحریم شود، صادرات این کشور به کشورهای آسیایی بیشتر خواهد شد و در مقابل سایر تولیدکنندگان، نفت بیشتری به اروپا می فروشند. این کارشناس بازار نفت ضمن اشاره به این که تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا بر قیمت نفت تأثیرگذار است، اضافه کرد: در کنار مبحث فشار تحریم ها بر قیمت نفت، تخفیف های روسیه به مشتریان آسیایی هم در این حوزه موثر است.
وی افزود: همینطور روسیه در ایام اخیر مبحث دیگر را مطرح کرده که سبب افزایش بیشتر قیمت ها شده است.
قربان خاطرنشان کرد: روسیه از کاهش ۳۰ درصدی تولید خود به علت عدم امکان صادرات اطلاع داده است که این کاهش بر بازار نفت اثرگذار می باشد.
وی ضمن اشاره به این که این اقدام روسیه برای فشار بر عرضه نفت و افزایش قیمت در بازار صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: با این اقدام روسیه می تواند درآمد بیشتری از فروش نفت خام خود با وجود کاهش صادرات به دست آورد.
قربان اضافه کرد: قبل از تنش بین روسیه و اوکراین قیمت نفت حدود ۷۰ دلار در هر بشکه بود و الان به حدود ۱۲۰ دلار رسیده است؛ ازاین رو با وجود کاهش تولید نفت روسیه، این کشور با افزایش قیمت نفت، کسری بودجه نخواهد داشت.
وی درمورد نشست امروز (پنجشنبه) اوپک پلاس اظهار داشت: به نظر می آید نشست بیست و نهم اوپک پلاس هم مانند چند نشست قبلی به سرعت به پایان برسد و موضع گیری خاصی نسبت به تحریم روسیه اتفاق نیفتد.
این کارشناس بازار نفت افزود: هیچ کدام از تولیدکنندگان نفت در نشست اوپک تمام کارت های خویش را رو نمی کنند و چانه زنی های اصلی در این حوزه در پشت پرده صورت خواهد گرفت.منبع:

1401/03/12
10:35:57
5.0 / 5
622
تگهای خبر: طراحی , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403