كارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

پیش بینی خیزش گرد و خاک در شمال غرب و جنوب شرقی کشور

پیش بینی خیزش گرد و خاک در شمال غرب و جنوب شرقی کشور

به گزارش تجهیزات جانبی کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز و فردا در شرق، بخش هایی از شمال غرب و جنوب شرقی کشور با ادامه وزش بادهای موقت و خیزش گرد و خاک به سبب فعالیت سامانه باد مواجه هستیم.


«فریبا گودرزی» امروز (شنبه) درباره وضعیت آب و هوا به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سامانه باد و گرد و خاک از امروز تا فردا (یکشنبه) فعال است که سبب وزش باد شدید و در نقاط مستعد خیزش گرد و خاک خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر این اساس امروز در خوزستان، بوشهر، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، یزد، شرق سمنان و شمال سیستان و بلوچستان و فردا در خوزستان، ایلام، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق یزد، شرق سمنان، بوشهر و شمال سیستان و بلوچستان با کاهش کیفیت هوا مواجه هستیم.
به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال لطمه به سازه های موقت، احتمال تاخیر در پروازها، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا برای این مناطق پیش بینی می شود.
گودرزی بیان داشت: احتمال پرتاب اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی نیز وجود دارد.
وی به احتیاط در تردد خصوصاً در جاده های بیابانی، استواری سازه های موقت و عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و عدم حضور افراد لطمه پذیر در فضای باز سفارش کرد.
این کارشناس سازمان هواشناسی همین طور از رشد ابرهای همرفتی از روز یکشنبه و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک آگاهی داد.
وی اظهار داشت: بر این اساس فردا در سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، شمال اردبیل، شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان بارش موقت و همزمان خیزش خاک وجود دارد.
به گفته گودرزی، احتمال صاعقه، آب گرفتگی و جاری شدن روان آب به شکل محدود و محلی، احتمال لطمه به تابلوهای تبلیغاتی و سازه های موقت و شکستن نهال ها و درختان فرسوده نیز وجود دارد.
وی همین طور درباره کاهش شعاع دید و کیفیت هوا و احتمال پرتاب اشیاء از ساختمان های نیمه کاره نیز هشدار داد.


منبع:

1401/03/21
10:37:58
5.0 / 5
490
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403