پس از كاهش ۲۰۰۰ تومانی نرخ دلار رخ داد؛

فروش 55 درصد ارز صادرکنندگان توسط صرافی ها 45 درصد دیگر خریداری نداشت

فروش 55 درصد ارز صادرکنندگان توسط صرافی ها 45 درصد دیگر خریداری نداشت

تجهیزات جانبی: صادرکنندگان امروز یک میلیون و 620 هزار دلار ارز بصورت اسکناس در صرافی ها معرفی کردند که برمبنای آمار صرافی ها حدود 900 هزار دلار (55 درصد) آن به فروش رفت و برای 720 هزار دلار دیگر، خریداری وجود نداشت و بدون مشتری ماند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، بعد از ابلاغیه جدید بانک مرکزی به صرافان در خصوص اجازه خرید اسکناس ارز صادرکنندگان با نرخ توافقی، خریداری و به متقاضیان ارز (بدون محدودیت) بفروشند، موجب شد حجم قابل توجهی از ارز صادرکنندگان به شبکه صرافی ها عرضه شده است.
بر اساس این گزارش با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضای ارز، نرخ دلار به عنوان شاخص بازار ارز روز گذشته حدود ۱۲۰۰ تومان در صرافی ها کم شد.
آمار صرافی ها هم کاهش تقاضا برای خرید ارز را نشان میدهد بطوریکه روز گذشته صادرکنندگان بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار ارز در صرافی ها معرفی کردند که تنها ۷۰۰ هزار دلار (کمتر از ۴۰ درصد) بفروش رفت و برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار دیگری خریداری وجود نداشته است.
کاهش ۲۰۰۰ تومانی نرخ دلار در ۴ روز اخیر/ روند نزولی قیمت ارز ادامه دارد
«احمد لواسانی» رییس سابق کانون صرافان نیز امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در ایام اخیر باتوجه به ابلاغیه بانک مرکزی شاهد افزایش حجم قابل توجهی ارز صادرکنندگان به سمت شبکه صرافی ها هستیم و نرخ دلار در طول این مدت دو کانال قیمتی افت داشته است.
وی با اشاره به ادامه روند افزایش عرضه ارز در مقابل کاهش تقاضا در صرافی ها، اضافه کرد: نرخ دلار در چهار روز گذشته به طور متوسط روزانه ۵۰۰ تومان کم شده است.
رئیس سابق کانون صرافان با اعلان اینکه در بازار ارز تقاضا بصورت جدی وجود ندارد، افزود: صرافان بیشتر نگران خرید ارز هستند، چون باید ارز را با مسئولیت خود خریداری کنند، برای اینکه سیر نزولی قیمت ادامه خواهد داشت.
لواسانی توضیح داد: در بحث فروش ارز برمبنای مصوبه بانک مرکزی سقف ۲ هزار دلار برای هر نفر در مصارف سایر (خرید ارز از صرافی با کارت ملی و بدون مدارک مسافرتی، درمانی، دانشجویی و... ) در نظر گرفته شده است.
به گفته وی تقاضا برای خرید ارز کم شده است.
تسهیل روند عرضه ارز بوسیله صرافی ها همچنان ادامه دارد
بر اساس این گزارش امروز هم از میزان ارزی که توسط صادرکنندگان و دارندگان ارز در صرافی ها ارائه شد حدودا ۵۵ درصد به فروش رفت و ۴۵ درصد معادل ۷۲۰ هزار دلار مابقی خریداری نداشت.
«مصطفی قمری وفا» مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی دراین زمینه در توییتی نوشت: حدوداً ۵۵ درصد ارز اسکناس صادرکنندگان به فروش رفت؛ ۴۵ درصد خریدار نداشت.
وی اضافه کرد: امروز صادرکنندگان یک میلیون و ۶۲۰ هزار دلار ارز بصورت اسکناس در صرافی ها معرفی کردند که حدود ۹۰۰ هزار دلار آن به فروش رفت و برای ۷۲۰ هزار دلار دیگر، خریداری وجود نداشت.
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی افزود: فعالان بازار ارز بعد از اجرای شدن تصمیمات بانک مرکزی، از افزایش عرضه ارز و تعدیل قیمت آن خبر دادند، بطوریکه فقط امروز نرخ دلار به عنوان شاخص بازار ارز ۲۰۰۰ تومان نسبت به سه روز پیش کم شد.
قمری وفا اشاره کرد: تسهیل روند عرضه ارز بوسیله صرافی ها همچنان در دستور کار است.


منبع:

1401/03/25
23:47:03
5.0 / 5
399
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403