مدیر خانه بلاك چین ایران تاكید كرد

پول دیجیتال می تواند زیرساخت مالی فعلی را ساده کند

پول دیجیتال می تواند زیرساخت مالی فعلی را ساده کند

تجهیزات جانبی: مدیر خانه بلاک چین ایران اشاره کرد: پول دیجیتال نه فقط می تواند زیرساخت مالی فعلی را ساده کرده و انجام تراکنش های پولی را ارزان تر و سریع تر کند، بلکه اجرای سیاست های پولی توسط بانکهای مرکزی را نیز تسهیل خواهدنمود.


علی پاک باخته گان زنجانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تجارت در عصر فعلی از مرزها عبور کرده و پا به عرصه جهانی گذاشته است. در این میان وجود واسطه های زیاد همچون نهادهای بین المللی موجب افزایش مشکلات در انجام معاملات جهانی شده است. به همین علت پول مجازی به وجود آمد تا دست واسطه ها را کوتاه کرده و در روابط پولی و تجاری تسهیل بوجود آورد.
وی افزود: باتوجه به عضویت ایران در سازمان همکاریهای شانگهای در سال ۱۴۰۰ و ایجاد فرصت مناسب برای به اشتراک گذاشتن کارهای اقتصادی بین کشورهای عضو این سازمان، حوزه خلیج فارس و برخی دیگر از کشورهای هدف، با بی اثرسازی تحریم ها، مقرر است مهرماه امسال نمایشگاه و همایشی با عنوان اسکوکواکس، با مشارکت ۲۶ کشور اجرا شود که این رویداد با هدف ایجاد بانک فرامرزی و ایجاد واحد پول دیجیتالی مشترک که بتواند رابطه تجارت کشورها را تسهیل کند خواهد بود.
معاون مالی بانکی رویداد اسکوکوآکس همین طور از ایجاد بانک فرامرزی و ایجاد واحد پول دیجیتالی مشترک که بتواند رابطه تجارت کشورها را تسهیل کند، آگاهی داد.
مدیرعامل خانه بلاک چین ایران در عین حال از ایجاد سازمان توسعه تجارت مشترک میان کشورهای عضو و تاسیس یک بانک مشترک و ایجاد سامانه ای مانند سوئیفت در امتداد اهداف برگزاری این رویداد آگاهی داد.
پاک باخته گان زنجانی با اشاره به ایجاد بانک فرامرزی و واحد پول دیجیتالی مشترک برای تسهیل تجارت کشورها اظهار داشت: در این جهت تفاهم نامه همکاری بین تجار ایران و روسیه در امتداد اهداف این رویداد منعقد شد. ما به دنبال تسهیل در تبادلات مالی با عنوان سوئیفت هستیم که در نهایت به نفع مردم است و موجب می شود هر کالایی را به آسانی با پرداخت پول دریافت نماییم.
وی اشاره کرد: این رویداد، یک فرصت اقتصادی فرامرزی است تا بتوانیم تحریم های ظالمانه را مقابل جمهوری اسلامی ایران، خنثی نماییم. امسال شعار مقام معظم رهبری در مورد شرکت های دانش بنیان بود تا بستری آماده شود تا بتوانند در صنعت اقتصادی پیشرو و خط مقدم باشند تا دیگر نیازمند یک شرکت خارجی نباشیم و در حقیقت خودمان خودکفا باشیم.
مدیرخانه بلاک چین ایران در عین حال بیان کرد: امنیت بالا و عدم نیاز به نظام بانکی یکی از برجسته ترین و منحصربه فردترین کاربرد پول های دیجیتال است و هیچ نهاد دولتی و شخص حقیقی قادر به مسدود نمودن حساب نخواهد بود.1401/04/04
13:58:56
5.0 / 5
391
تگهای خبر: بین المللی , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403