ثبت رکوردهای جدید از حملات باج افزاری

ثبت رکوردهای جدید از حملات باج افزاری

تجهیزات جانبی: بررسی گزارش باج افزارهای سالیانه نشان داده است که حملات باج افزاری نسبت به سال قبل ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در سال ۲۰۲۲، رایج ترین روندهای باج افزاری شامل اخاذی مضاعف، حملات زنجیره تأمین، باج افزار بعنوان سرویس، تغییر نام باج افزار بوده است. گزارش هلپ نت سکوریتی، جزئیات بیشتر صنایعی را که توسط مجرمان سایبری هدف قرار می گیرد، صدمه های ناشی از اخاذی مضاعف و حملات زنجیره تأمین را توضیح می دهد و فعال ترین گروههای باج افزاری را که امروزه فعال می باشند لیست می کند.
تاکتیک ها و دامنه حملات باج افزار به صورت پیوسته درحال تکامل بوده اند، اما هدف نهایی همچنان اختلال در سازمان هدف و سرقت اطلاعات حساس به منظور باج گیری است. اندازه باج اغلب به تعداد سیستم های آلوده و ارزش داده های دزدیده شده بستگی دارد: هر چه سهام بیشتر باشد، پرداخت بیشتر است. در سال ۲۰۱۹، خیلی از گروههای باج افزار تاکتیک های خویش را بروزرسانی کردند تا شامل استخراج داده ها شود، که معمولاً بعنوان باج افزاری مضاعف از آن یاد می شود.
یک سال بعد، در ۲۰۲۰، گروههای منتخب لایه حمله دیگری را با تاکتیک های امنع سرویس توزیع شده (DDoS) اضافه کردند که وبسایت یا شبکه قربانی را بمباران می کند و سبب اختلال بیشتر در کسب و کار می شود و در نتیجه قربانی را برای مذاکره تحت فشار قرار می دهد. در سال ۲۰۲۲، خطرناک ترین روند باج افزاری شامل حملات زنجیره تأمین است که کسب و کار یک تأمین کننده را هدف قرار می دهد و از اتصالات ایجادشده و فایل ها، شبکه ها یا راهکارهای مشترک برای حملات مرحله دوم به مشتریان آن تأمین کننده استفاده می نماید. همینطور در این زمان قربانیان باج افزار با افزایش ۱۲۰ درصدی رو به رو شده اند.
اکثر بخش ها شاهد افزایش حملات باج افزار هستند
برای دومین سال متوالی، شرکتهای تولیدی با حدودا یک حمله از هر پنج باج افزار به تولیدکنندگان، بیشترین هدف را داشتند. با این وجود، حملات به سایر بخش ها به سرعت درحال رشد هستند. نرخ رشد حملات به شرکتهای مراقبت های بهداشتی بخصوص قابل توجه بود و حملات اخاذی در مقایسه با سال ۲۰۲۱، نزدیک به ۶۵۰ درصد رشد داشت. بعد از آن، صنعت رستوران ها و خدمات غذایی، شاهد افزایش بیشتر از ۴۵۰ درصدی باج افزارها بود.
از آنجاییکه دولت ها در سرتاسر جهان آغاز به جدی گرفتن باج افزار کرده اند، خیلی از گروههای تهدید منحل شده و تحت نامهای جدید اصلاح شده اند. برای مثال، DarkSide به BlackMatter تغییر نام داد، DoppelPaymer به Grief و Rook به Pandora تغییر نام داد. با این وجود، تهدید آنها حتی با تغییر تاکتیک کاهش نیافته است. در عوض، بسیاری حالا ابزارهای خویش را برای فروش در وب تاریک عرضه می کنند و مقیاس خویش را از راه مدل کسب و کار باج افزار بعنوان یک سرویس می افزایند.
منبع:

1401/04/07
10:03:43
5.0 / 5
437
تگهای خبر: ابزار , خدمات , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403