استفاده از تیک تاک در ارتش آمریکا هشدار گرفت

استفاده از تیک تاک در ارتش آمریکا هشدار گرفت

تجهیزات جانبی: رگولاتور ارتباطات فدرال آمریکا که در کوشش برای حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه های آنلاین است، هشدار داد اعضای ارتش آمریکا با بهره گیری از این سرویس شبکه اجتماعی، امنیت ملی را به مخاطره می اندازند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، برندن کار، از اعضای جمهوریخواه کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا به کمیسیونی در مجلس نمایندگان این کشور اعلام نمود چندین شاخه ارتش استفاده از تیک تاک در دستگاه های دولتی را ممنوع کرده اند اما تیک تاک به شکل فراگیر در دستگاه های شخصی استفاده می شود.

این مقام آمریکایی اظهار داشت: ما به شدت نگران منتقل شدن این اطلاعات به پکن هستیم. دستگاههایی که تیک تاک دارند، مستقیما به پایگاههای ارتش برده می شوند و با بررسی اطلاعات مکان، اطلاعات مربوط به جابه جایی نیروهای ارتش به دست می آید.

گلن گروثمان، نماینده جمهوریخواه از ویسکانسین اظهار داشت: ما نمی توانیم درباره کلاهبرداری از نیروهای باسابقه ارتش صحبت نماییم و به دزدی اطلاعات که در اپلیکیشنهای خارجی مانند تیک تاک انجام می شود، اشاره نکنیم.

مقامات آمریکایی از تیک تاک درباره اینکه آیا اطلاعات خصوصی شهروندان آمریکایی به مقامات چین داده شده است، سوال کرده اند. برندن کار، ماه گذشته در نامه ای از شرکتهای اپل و گوگل خواسته بود اپلیکیشن تیک تاک را از فروشگاههای آنلاین خود حذف نمایند.

طبق گزارش بازفید نیوز، اظهارات کارمندان تیک تاک نشان میدهد مهندسان این شرکت در چین، بین سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲، به دیتای آمریکایی دسترسی داشته اند. همان روزی که گزارش بازفید انتشار یافت، تیک تاک اعلام نمود ترافیک کاربران آمریکایی خودرا به زیرساخت ابری اوراکل منتقل خواهدنمود و اطلاعات خصوصی کاربران آمریکایی را از دیتاسنترهای خود در آمریکا و سنگاپور، به سرورهای ابری اوراکل در آمریکا منتقل می کند.

شو زی، مدیرعامل تیک تاک، در نامه ای به تاریخ ۳۰ ژوئن اعلام نمود کارمندان این شرکت در چین که شماری از پروتکلهای امنیت داخلی را پاک می کنند، می توانند به برخی از اطلاعات کاربران آمریکایی تیک تاک شامل ویدئو های عمومی و اظهارنظرها دسترسی داشته باشد. هیچ کدام از این اطلاعات با دولت چین درمیان گذاشته نمی گردد و مشمول کنترل های امنیتی دقیق قرار می گیرد.

برندن کار اظهار داشت: تیک تاک مانند یک ابزار شنود پیشرفته کار کرده و انبوهی از اطلاعات شخصی و حساس را جمع آوری می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا بر فروشگاه های اپلیکیشن نظارت نمی کند اما در سال های اخیر، فعالیت برخی از شرکتهای مخابراتی چینی در آمریکا را با استناد به ریسکهای امنیتی، ممنوع کرده است.
1401/04/25
13:21:26
5.0 / 5
426
تگهای خبر: ابزار , شركت , فروش , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402