چرا گوشی بیش از اندازه گرم می شود و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

چرا گوشی بیش از اندازه گرم می شود و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

افزایش دما نه فقط بر بدن افراد تاثیر می گذارد، بلکه بر وسایل الکترونیکی نیز تاثیر دارد و این برای گوشیها لطمه زاست و باید اقداماتی برای کاهش دمای آنها انجام داد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در گرمای هوا، زمانی که گوشی خودرا در دست می گیرید متوجه می شوید که دستگاهتان یا کند کار می کند، یا خیلی داغ شده یا باتری آن خالی شده است. این بدین خاطر است که افزایش دما نه فقط بر بدن افراد تاثیر می گذارد، بلکه بر وسایل الکترونیکی نیز تاثیر دارد، اما گرما برای گوشیها لطمه زاست. وب سایت بی بی سی توضیح داده است که برای مقابله با این شرایط چه کار می توان انجام داد.
رز ویات میلینگتون، مدرس ارشد مهندسی الکترونیک و برق در دانشگاه لیدز بکت، می گوید: متاسفانه ابزارهای داخلی که موجب می شود یک موبایل کار کند، به خودی خود در روش کارشان گرما تولید می کنند و در شرایطی که دستگاه تلفن داغ تر می شود، پردازنده می کوشد از گرم شدن بیش از اندازه خود پیشگیری کند و در نتیجه همه چیز را کند می کند.
او می گوید که وسایل الکترونیکی به طور معمول برای کارکرد تا دمای ۳۵ درجه سانتیگراد طراحی شده اند و توضیح می دهد: باتری ها انرژی را ذخیره می کنند و طوری طراحی شده اند که در دماهای خاصی کار کنند. هرچه داغ تر شوند، مشکل تر کار کرده و انرژی بیشتری استفاده می نمایند. این بدان معناست که باتری گوشی سریع تر خالی می شود، به ویژه که پروسه خنک کردنشان مشکل تر است.
ویات میلینگتون اضافه می کند که ما اغلب هنگام بیرون از خانه و در زیر نور آفتاب، روشنایی صفحه را افزایش می دهیم که می تواند روی گرمای آن تأثیر بگذارد. اگر گوشی قدیمی تر باشد یا نقصی جزئی در آن وجود داشته باشد، گرما این نقایص را بزرگ تر می کند. همین طور محافظ های صفحه نمایش اغلب می توانند گرمای بیشتری را در داخل خود نگه دارند که در وضعیت هوای گرم خوب نیست.
راه هایی برای خنک نگه داشتن گوش
ویات میلینگتون می گوید: اگر واقعا گرم است، هنگامی که باتری خودرا شارژ می کنید، گرمای بیشتری تولید می کنید و وقتی دستگاه شما دل حال شارژ باشد، در نهایت داغ تر می شود. همین طور باید حواستان باشد که گوشی خودرا دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید، آنرا در ماشین خود رها نکنید، تا حد امکان در سایه نگه دارید یا حتی اگر می توانید آنرا جلوی پنکه قرار دهید.
بهتر است که گوشی خودرا در حالت کم فعالیتی نگه دارد، این کار هم برای داخل و هم برای خارج گوشی صدق می کند. آنرا از کیس خارج کنید و تمام عملکردهایی را که نیاز ندارید، غیرفعال کنید. ویات میلینگتون می گوید: اگر از GPS یا قابلیت دیگری استفاده نمی کنید، آنرا خاموش کنید. برای اینکه هرچه برنامه های کمتری استفاده کنید، انرژی کمتری مصرف خواهید کرد و گرمای کمتری تولید می شود.
هرچه انرژی کمتری مصرف کنید، گوشی شما بهتر عمل می کند. اگر گوشی شما واقعا مشکل دارد، گاهی اوقات بسادگی کافی است که آنرا برای چند دقیقه خاموش کنید، فقط بگذارید خنک شود و سپس باردیگر آنرا روشن کنید. اما هیچ گاه از یخچال و فریزر استفاده نکنید یا آنرا به کیسه یخ نچسبانید، برای اینکه این کار کمکی به گوشی نمی گردد، بلکه تغییرات سریع دما می تواند برای گوشی واقعا بد باشد و قرار دادن یخ می تواند منجر به خیس شدن گوشی شود.
ویات میلینگتون اضافه می کند که تلفن ها مکانیسم گرمای بیش از اندازه را در خود تعبیه کرده اند تا از «نابودی خود» که می تواند در گرمای بسیار زیاد اتفاق بیفتد، جلوگیری نمایند.1401/04/31
13:56:55
5.0 / 5
451
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403