وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد

حضور شرکتهای دانش بنیان ایرانی در روسیه

حضور شرکتهای دانش بنیان ایرانی در روسیه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با همتای روسی خود تصریح کرد با امضای اسناد همکاری بین ایران و روسیه، همکاریهای دوجانبه در حوزه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه می یابد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، بعد از مذاکره و رایزنی با همتای روسی و امضای چند سند همکاری در زمینه فناوری ارتباطات و مخابرات، از توسعه همکاریهای ایران و روسیه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات اطلاع داد. اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان و توانمند ایرانی از این به بعد حضور فعالی در بازار روسیه خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه نشست های مجازی بین شرکتهای ایرانی و روسی، به منظور شناسایی نیازمندی ها و ظرفیت های دو کشور، از دو ماه پیش شروع شده بود، اضافه کرد: ۱۸ شرکت توانمند ایرانی از سه روز پیش در مسکو حضور دارند و در نشست های رو در رو با شرکتهای متناظر روسی، به تفاهم های بسیار خوبی دست پیدا کردند.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در حاشیه مذاکره با وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه چهار سند همکاری بین شرکتهای ایرانی و روسی و یک سند هم بین دو وزارت خانه به امضا رسید.
زارع پور اظهار داشت: با امضا این اسناد، زمینه برای تعمیق و توسعه هرچه بیشتر همکاریهای بین دو کشور در حوزه ارتباطات، مخابرات، نرم افزار، سخت افزار و توسعه خدمات دیجیتال فراهم گردید و از این پس شرکتهای ایرانی حضور موثری در بازارهای روسیه خواهند داشت.
وزیر ارتباطات تصریح کرد که بازارسازی برای محصولات و تجهیزات ایرانی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از راهبردهای مهم وزارت ارتباطات است که به صورت جدی پیگیری می شود.
منبع:

1401/05/01
17:51:41
5.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403