نام سامسونگ از کجا آمد؟

نام سامسونگ از کجا آمد؟

به گزارش تجهیزات جانبی در دنیای فناوری، نامهای زیادی که بزرگتر از سامسونگ باشند، وجود ندارند. این غول فناوری محصولات متنوعی از تلفن های هوشمند گرفته تا یخچال، تولید می کند اما نام سامسونگ از کجا آمده است و آیا معنای خاصی دارد؟به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، سامسونگی که ما حالا می شناسیم به کلی از شرکتی که در ابتدا وجود داشت، متفاوت می باشد. این شرکت در سال ۱۹۳۸ توسط لی بیونگ چول در کره جنوبی تاسیس شد و در ابتدا یک شرکت بازرگانی و فروشگاه مواد غذایی کوچک با حدود ۴۰ کارمند بود.

سامسونگ تا دهه ۱۹۶۰ وارد صنعت محصولات الکترونیکی نشد. چندین واحد محصولات الکترونیکی همچون سامسونگ الکترونیکس تشکیل شد که حالا اغلب افراد سامسونگ را به این نام می شناسند.

سامسونگ تا سال ۱۹۹۲ بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه جهان شد. ۱۰ سال بعد، این شرکت، بزرگترین تولیدکننده نمایشگر کریستال مایع در جهان شد. در سال ۲۰۱۲ سامسونگ، با سبقت از نوکیا، بزرگترین تولیدکننده تلفن همراه در جهان شد.

واحد سامسونگ الکترونیکس عامل حدود ۷۰ درصد از درآمد کلی سامسونگ است و تا سال ۲۰۱۹، دومین شرکت فناوری بزرگ جهان از نظر درآمد بود. تلفنهای هوشمند سامسونگ تا آوریل سال ۲۰۲۲ حدود ۲۳ درصد سهم از فروش جهانی تلفن هوشمند داشتند.

معنی نام سامسونگ

نام سامسونگ توسط لی بیونگ چول- بنیانگذار این شرکت- انتخاب گردید و به معنای سه ستاره است. طبق سوابق رسمی سامسونگ، بنیانگذار سامسونگ می خواست این شرکت قدرتمند شده و مانند ستاره های آسمان جاودانی به نظر برسد.سه ستاره در نخستین لوگو و لوگوهای بعدی سامسونگ وجود داشت تا اینکه این شرکت لوگویی که امروز می شناسیم را در سال ۱۹۹۳ معرفی نمود.

بر اساس گزارش وبسایت howtogeek، این شرکت بیشتر از ۸۰ سال قدمت دارد و در خیلی از حوزه ها، پرچمدار صنعت فناوری است. به نظر می آید سامسونگ به هدف بنیانگذارش که قدرتمند و پردوام شدن بود، دست پیدا کرده است.
1401/05/18
11:24:47
5.0 / 5
432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403