رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور خبر داد:

رشد ۶۹ درصدی وصولی مالیات نقل و انتقال خودرو

رشد ۶۹ درصدی وصولی مالیات نقل و انتقال خودرو

به گزارش تجهیزات جانبی رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور از رشد قابل توجه وصولی مالیات نقل و انتقال خودرو پس از راه اندازی سامانه هوشمند مالیات نقل و انتقال خودرو آگاهی داد وگفت: وصولی مالیات نقل وانتقال خودرو در چهار ماهه امسال نسبت به چهارماهه سال گذشته، 69 درصد رشد داشته است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان مالیاتی ایران، داوود منظور با اعلان اینکه بعد از راه‏اندازی سامانه مالیات نقل وانتقال خودرو در اوایل امسال، فرارهای مالیاتی این بخش به شدت کم شده و شاهد رشد مالیات ها در این بخش هستیم، اظهار داشت: وصولی چهار ماهه امسال مالیات نقل و انتقال خودرو از وصولی سال ۱۴۰۰ در این بخش بیشتر بوده و همین طور رشد ۶۹ درصدی نسبت به وصولی چهار ماهه سال قبل را نشان میدهد.
منظور اشاره کرد: وصولی مالیات نقل و انتقال خودرو در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۶ هزار میلیاردریال بوده که پس از راه اندازی سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو، طی چهارماهه امسال، حدود ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیاردریال مالیات از نقل و انتقالات خودرو در کشور وصول شده که این امر نشان می دهد، اجرای این طرح با توجه به این که تغییر چندانی در وضع بازار نقل و انتقال خودرو صورت نگرفته، به میزان قابل توجهی در کاهش فرارهای مالیاتی در این بخش موثر بوده است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، کاهش هزینه های شهروندان، جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی مردم و تعادل در بازار خودرو را از دیگر مزیت های مهم ایجاد سامانه هوشمند مالیات بر نقل و انتقال خودرو برشمرد.
وی با اعلان اینکه اکنون پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو قبل از انجام پروسه تعویض پلاک انجام می شود، اضافه کرد: مالیات نقل و انتقال خودرو از هفتم فروردین سال جاری بصورت آنلاین دریافت می شود و به همین دلیل یک درصد از ارزش خودرو های داخلی و دو درصد خودرو های وارداتی تحت عنوان مالیات دریافت می شود و افرادی که می خواهند برای تعویض پلاک نوبت بگیرند، باید به سامانه نوبت دهی مراجعه کنند.
منظور با تاکید بر این که سامانه مالیات بر نقل و انتقال خودرو در اجرای ماده ۳۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده انجام شده است، اظهار داشت: شهروندان می توانند بصورت هوشمند و بدون مراجعه به بانکها بصورت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو را بوسیله سامانه های my.tax.gov.ir یا cartransfer.tax.gov.ir پرداخت کنند.
وی همین طور تصریح کرد: امکان استعلام بدهی مالیات نقل و انتقال خودرو و پرداخت آن پیش از دریافت نوبت نقل و انتقال، با مراجعه به « سامانه مالیات بر نقل و انتقال خودرو(cartransfer.tax.gov.ir ) امکان پذیر است.


منبع:

1401/05/19
11:32:19
5.0 / 5
538
تگهای خبر: هزینه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403