وزیر صمت:

۱۵ درصد حقوق دولتی در کرمان محقق می شود

۱۵ درصد حقوق دولتی در کرمان محقق می شود

به گزارش تجهیزات جانبی، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مطابق قانون ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن باید به استان ها برگردد اظهار داشت: تا سال قبل ۲ تا سه درصد در اختیار استان قرار می گرفت اما سال جاری در لایحه بودجه پیشبینی شده  این ۱۵ درصد در اختیار شورای برنامه ریزی استان قرار گیرد که حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدرضا فاطمی امین شامگاه جمعه در شورای اداری استان کرمان اضافه کرد: در استان کرمان در حوزه های مختلف اقتصادی برجستگی هایی وجود دارد که این برجستگی ها در حوزه معادن بیشتر از سایر بخش هاست.
وی با تکیه بر این مطلب که در حوزه معادن اشتباهاتی داشته ایم، اظهار داشت: یکی از این مشکلات در حوزه تشخیص اولویت ها بوده است، بعنوان نمونه در حوزه مس باید بیشتر از فولاد متمرکز می شدیم.
۴۰ درصد ذخایر معدنی کشور در کرمان
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب که در استان کرمان ۴۰ درصد مجموع ذخایر معدنی کشور وجود دارد خاطرنشان کرد: در برنامه شش سال آینده کشور، باید ظرفیت تولید مس از ۲۸۰ هزار تن به یک میلیون تن افزایش یابد که بخش عمده آن در استان کرمان خواهد بود و در این خصوص ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری خواهد شد که می تواند بیشتر از سه هزار شغل را ایجاد نماید.
نشست شورای اداری استان کرمان با حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی و تعدادی از وزرا و مسؤلان در تالار برق منطقه ای کرمان برگزار شد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سفر استانی دولت به کرمان از عصر روز پنجشنبه (۲۱ مردادما) شروع و تا امروز ادامه دارد.

اخبار در رابطه با سفر استانی دولت سیزدهم به استان کرمان را از راه پرونده ذیل دنبال کنید:
دیار کریمان میزبان سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهورمنبع:

1401/05/22
10:04:05
5.0 / 5
424
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403