وزیر ارتباطات:

مازندران هوشمند در دستور کار قرار دارد

مازندران هوشمند در دستور کار قرار دارد

به گزارش تجهیزات جانبی، مازندران وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسافرت یکروزه به مازندران از برقراری اینترنت در ۹۵ درصد از روستاهای استان تا آخر سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: مابقی روستاها تا آخر هفته دولت سال آینده از این نعمت برخودار خواهند شد و مازندران هوشمند در دستور کار این وزارت خانه قرار دارد.


عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به منظور انجام سفر یکروزه ساعتی پیش وارد مازندران شد، با همراهی سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران و کمال علیپور، رئیس مجمع نمایندگان استان و برخی دیگر از مدیران ملی و استانی در اولین توقف خود از روستای جمشیدآباد زیراب شهرستان سوادکوه بازدید کرد.
وی مازندران را دارای خصوصیت هایی دانست که همه مردم تمایل دارند از نعمت زیبایی آن بهره مند شوند و خاطرنشان کرد: باوجود این که اتصال همه روستاها به شبکه ارتباطات دشوار می باشد اما می خواهیم تا آخر سال جاری، ۹۵ درصد از روستاهایی که مشکل اینترنت دارند را به شبکه اینترنت متصل نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه مابقی روستاهایی که از نعمت اینترنت برخودار نیستند هم تا هفته دولت آینده به اینترنت مجهز خواهند شد تصریح کرد: مازندران هوشمند در دستور کار وزارت ارتباطات و استانداری مازندران قرار دارد.
زارع پور که به منظور بازدید از چند طرح زیرساختی و ارتباطی و همینطور حضور و سخنرانی در نماز جمعه به استان مازندران سفر کرده بود همینطور در جمع مردم روستای جمشید آباد زیراب سوادکوه قول داد تا این روستا تا آخر سال جاری به شبکه و اینترنت متصل شود.
گفتنی است براساس اعلام اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران، در دولت سیزدهم با نصب سایت های مخابراتی جدید و ارتقای سایت های موجود، پوشش صوت و اینترنت ۱۲۳ روستای مازندران تقویت شده است. همینطور در این زمان ۱۴ سایت جدید در حوزه ارتباطات برای پوشش ۳۱ روستای مازندران به بهره برداری رسید که برای ایجاد آنها ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد و تا آخر هفته دولت سال جاری ۱۰ سایت دیگر برای ترمیم پوشش ارتباطی ۱۶ روستای دیگر در استان به بهره برداری می رسد.1401/06/05
09:52:46
5.0 / 5
426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403