مذاکرات شیائومی با بایک برای تولید خودرو های برقی

مذاکرات شیائومی با بایک برای تولید خودرو های برقی

تجهیزات جانبی: شرکت سازنده تلفن هوشمند شیائومی در پی طولانی شدن انتظار برای دریافت مجوز تولید خودرو، بدنبال همکاری با گروه خودروسازی بایک است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بعد از اینکه تب فعالیت در صنعت خودروی برقی، به چندین مورد ورشکستگی بزرگ منجر گردید، چین نظارت بر این بخش را شدت بخشیده است. شرکت هایی که قصد ورود به حوزه خودروی برقی را دارند، باید مجموعه اسنادی را ارائه نمایند که توانمندی های مالی و فناوری آنها را ثابت کند و پروسه بازنگری این مدارک، ماه ها طول می کشد. دولت همین طور گاهی درخواست ها را رد می کند و شرکتها به نقطه اول برمی گردند.

همکاری میان استارتاپ های خودروی برقی و خودروسازان سنتی در چین به میزان فزاینده ای متداول شده است، برای اینکه برنامه ریزان دولتی، صدور مجوزهای تولید به تولیدکنندگان جدید خودروی برقی را بمنظور کنترل سرمایه گذاری بیش از اندازه، محدود کرده اند. به عنوان مثال، شرکت سازنده خودروی برقی "نیو" (Nio Inc) با گروه خودروسازی جک برای تولید خودرو پیمان همکاری دارد. تحت این توافق، در ابتدا نام جک هم روی خودرو های نیو که توسط این استارتاپ طراحی و تولید شده اند، اضافه می شد اما بعدها دو شرکت موافقت کردند این نام را به سبب هزینه های اضافی، حذف نمایند.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش کرد شیائومی و بایک درحال بررسی گزینه های مختلف هستند همچون اینکه سهمی در کارخانه شماره دو بیجین هیوندای که مجوز تولید خودرو در چین را دارد، خریداری کنند.

شیائومی بعد از اینکه سال ۲۰۲۱ ورود به بخش خودروی برقی را اعلام کرد، ساخت اولین کارخانه خودروسازی خود در پکن را اوایل امسال شروع کرد. این کارخانه ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو را خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، شیائومی تولید انبوه خودروهایش در نیمه اول سال ۲۰۲۴ را هدف گذاری کرده است.

منبع:

1401/06/06
23:36:58
5.0 / 5
437
تگهای خبر: شركت , صنعت , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403