موج جدید خروج شرکت های فناوری غربی از روسیه

موج جدید خروج شرکت های فناوری غربی از روسیه

تجهیزات جانبی: شرکت های فناوری غربی همچون اریکسون و نوکیا برنامه های خود برای خروج کامل از روسیه را اعلام نمودند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، شرکت سوئدی اریکسون اعلام نمود در ماه های آینده، به تدریج از روسیه خارج خواهد شد و نوکیا، رقیب فنلاندی این شرکت هم اعلام نمود می خواهد تا آخر سال از روسیه بیرون رود.

شرکت لاجیتک اینترنشنال که در سوئیس مستقر است و در مارس فعالیتش در روسیه را متوقف کرد، اعلام نمود به باقی مانده کسب وکار خود در این کشور اختتام می دهد.

چند روز قبل، شرکت آمریکایی دِل تکنولوژیز (Dell Technologies) اعلام نمود بعد از تعطیلی دفاترش در اواسط اوت، به همه کارهای خود در روسیه خاتمه داد.

سخنگوی شرکت دِل به رویترز اظهار داشت: دِل اواسط اوت، تمامی دفاترش در روسیه را تعطیل کرد و به فعالیت هایش در این کشور خاتمه داد. این شرکت در فوریه تصمیم گرفت فروش، خدمات یا پشتیبانی محصولاتش را در روسیه، بلاروس و مناطق دونتسک و لوهانسک اوکراین و هچنین کریمه، متوقف نماید.

شمار بیشتری از شرکت های غربی که بعد از شروع حمله نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، ابتدا فعالیت در این کشور را متوقف کرده بودند، حالا کسب وکار خودرا در روسیه فروخته یا از این کشور خارج می شوند.

پائولو پسکاتور، تحلیلگر شرکت پی پی فورسایتس اظهار داشت: این پروسه باتوجه به چالشهای سیاسی، مستلزم برنامه ریزی محتاطانه است. ما حالا شاهد به ثمر نشستن برنامه های خروج هستند که ماه ها در دست تهیه بودند.

اریکسون در آوریل فعالیتش در روسیه را به مدت نامعلومی متوقف کرده بود اما نوکیا یک گام پیش رفته و اعلام نموده بود بطور کامل از روسیه خارج خواهد شد. سخنگوی نوکیا روز دوشنبه اظهار داشت: تا آخر سال، عمده کارمندان ما در روسیه از نوکیا رفته اند و ما همه دفاتر خودرا خالی کرده ایم. نوکیا حضور رسمی در روسیه را تا زمان تکمیل تعطیلی قانونی، حفظ خواهدنمود.

اریکسون که کارمندان روسی خودرا اوایل امسال به مرخصی با حقوق فرستاده بود، ۹۰۰ میلیون کرون (۹۵ میلیون دلار) تمهید در سه ماهه نخست برای ضرر و زیان دارایی ها و هزینه های دیگر مربوط به این اقدام در نظر گرفته بود. این شرکت حدود ۴۰۰ کارمند در روسیه دارد و اعلام نموده است از آنها حمایت مالی خواهدنمود.

نوکیا که حدود ۲۰۰۰ کارمند در روسیه دارد، اعلام نمود باقی مانده فعالیت این شرکت در روسیه، مربوط به فعالیت تعمیرات شبکه های حساس برای عمل به تعهدات قراردادی و الزامات بشردوستانه است.

با خروج اریکسون و نوکیا از روسیه، اپراتورهای تلفن همراه این کشور شامل ام تی اس و تله ۲، وابستگی بیشتری به شرکت های چینی نظیر هواوی و ZTE پیدا خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه کومرسانت در ابتدا خبر خروج اریکسون را گزارش و اعلام نمود برخی از کارکنان پشتیبانی این شرکت به شرکت جدیدی می روند که از طرف مدیران ارشد در روسیه تاسیس خواهند شد.

منبع:

1401/06/08
16:17:31
5.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403