در واكنش به شایعه تابعیت یك كشور خارجی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: با افتخار فرزند ایرانیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: با افتخار فرزند ایرانیم

به گزارش تجهیزات جانبی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: من یک ایرانی کرد و متولد اسلام آباد غرب هستم، همه اعضا خانواده ما حتی برای یک لحظه هم تابعیت جمهوری اسلامی ایران را با تابعیت هیچ جای دنیا عوض نمی کنند؛ با افتخار فرزند ایرانیم.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پست ایسنتاگرامی خود نوشت: دیشب یکی از دوستان لینک تصویر خانوادگی از ما در دانشگاه استرالیا را برایم ارسال کرد که ظاهرا یک شبکه ضد انقلاب در قسمتی از یک گزارشش بهره برده و مدعی شده که بچه های من تابعیت استرالیا دارند. اینجور گزارش های مملو از دروغ، ارزش جواب دادن ندارد ولی به احترام هموطنان عزیز گفتم توضیحاتی بنویسم.
وی افزود: با دیدن گزارش، خاطرات دوران تحصیل در استرالیا برایم زنده شد. زمانی که در سال 90 با ویزای دانشجویی برای تحصیل به دانشگاه نیوساوت ولز سیدنی، که یکی از پنجاه دانشگاه برتر جهان است، رفتم یک فرزند داشتیم. با تلاش شبانه روزی و به فضل خداوند توانستم دکترای مهندسی کامپیوتر را سه ساله به انتها برسانم و دوره پسادکتری را هم یکساله در همان دانشگاه گذراندم.
زارع پور اضافه کرد: الحمدلله در آن سه سال، علاوه بر ده جایزه علمی و پژوهشی که دریافت کردم، دانشگاه رساله دکتری ام را هم به عنوان یکی از سه پایان نامه برتر دانشگاه برگزید. عکس بی کیفیتی هم که این شبکه پخش کرده، مربوط به انتخاب یکی از طرح های پژوهشی ام به عنوان «طرح نوآورانه برتر سال دانشگاه» UNSW Innovator of the year بود که برای گرفتن جایزه به اتفاق خانواده به روی جایگاه رفتیم و اتفاقا این حضور خانوادگی با استقبال زیاد دانشجویان و اساتید مواجه گردید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان کرد: در مدت تحصیل، خداوند دو فرزند دیگر هم به خانواده ما عنایت کرد. بچه ها پس از شنیدن این که به خانواده ما و این دو تای آخری گفته اند تابعیت غیر ایرانی دارید، کلی خندیدند. خصوصا که دو تا بچه دبستانی سوژه گزارش شده بودند، برایشان جالب و خنده دار بود چون طبق قوانین استرالیا از سال 1986 با ویزای دانشجویی به فرزند کسی تابعیت نمی دهند مگر این که خودش ده سال توی استرالیا بماند که فرزندانم زمانیکه دو و چهار ساله بودند برگشتیم ایران.
وی تاکید کرد: من یک ایرانی کُرد و متولد اسلام آباد غرب هستم، همه اعضا خانواده ما حتی برای یک لحظه هم تابعیت جمهوری اسلامی ایران را با تابعیت هیچ جای دنیا عوض نمی کنند. با افتخار فرزند ایرانیم. هیچکدام از اعضا خانواده من و حتی بستگان درجه یک تابعیت هیچ جای دنیا را ندارند غیر از ایران. فکر کنم ملکه باید دنبال تابعیت اسلام آباد غرب باشد، بالاخره هوا روبه سرما رفته و اروپا هم به سمت مصرف هیزم و خب جنگل های زاگرس پر از هیزم. گفته باشیم که هیزم برای سوزاندن آنها نداریم. از همه دوستانی که پیام های طنز در این مورد فرستادند ممنونم.
زارع پور در آخر اشاره کرد: متولیان امر هم باید فکری به حال آمران داخلی آمدنیوزها بکنند.
منبع:

1401/06/13
10:06:54
5.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403