با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد

رویداد همگام با اربعین، همراه با فناوری

رویداد همگام با اربعین، همراه با فناوری

تجهیزات جانبی: رویداد«همگام با اربعین، همراه با فناوری» بمنظور عرضه توانمندی های شرکت های دانش بنیان جهت تسهیل سفر معنوی اربعین اجرا شد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در ابتدای جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با شرکت های دانش بنیان، هر کدام از شرکت های حاضر در مراسم به ارائه گزارشی از خدمات خود برای مراسم اربعین پرداختند.
در ادامه این جلسه عیسی زارع پور با اعلان اینکه اربعین یک رویداد بین المللی، محلی، اجتماعی است و از جنبه های مختلف می شود به آن نگاه کرد، اظهار داشت: این رویداد خودجوش و مردمی است و دولت هم تمام قد ایستاده که ظرفیت های لازم را پای کار قرار دهد و سفر را برای زوار راحت کند.
وی ادامه داد: در آخرین جلسه دولت هم تاکید شد همه ظرفیت های وزارتخانه بررسی شود که این اتفاق به بهترین شکل ممکن رخ دهد؛ پیش بینی این است که چهار الی پنج میلیون از مردم عازم این سفر هستند و باید تدابیر ویژه اندیشیده شود؛ همین طور رییس جمهوری هم دراین زمینه تاکید نمودند.
زارع پور در ادامه اظهار داشت: آنچه که وزارت ارتباطات می خواهد برای امسال انجام دهد این است که با خدمات فناورانه و ظرفیت های مردمی، اثربخشی آن بیشتر شود و با ابزارهای فناوری سفر را برای زوار تسهیل کند. ان شاءالله امسال کار متفاوتی انجام می دهیم.
بگفته او سالهای قبل این انتظار می رفت که فقط اینترنت رایگان در اختیار زوار قرار بگیرد اما ظرفیت خوبی دراین زمینه وجود دارد؛ همین طور امسال نخستین سالی است که به این شکل به این مساله پرداخته می شود.
وی اشاره کرد: تلاش بسیاری انجام شد تا اینترنت پر سرعت با کمک فیبر نوری را در طول مسیر اربعین فراهم نماییم اما امسال اتفاق نیفتاد اما ان شاءالله برای سالهای بعد به انجام می رسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سخنانش تاکید کرد: باید به خوبی امکانات و اطلاعات خدمات درنظر گرفته شده، اطلاع رسانی شود و ما هم دراین زمینه کمک های لازم را انجام می دهیم. اگر این امکان وجود دارد، بروشورهای زیبایی طراحی شود تا در مرزها و زمان برگشت به زوار داده شود تا آنها از خدمات فراهم شده اطلاع یابند.
زارع پور اظهار داشت: مسئله بعدی اطلاعاتی است که دوستان نیاز دارند و حتی درخواست می کنم فورا این نیازها را بررسی نمایند تا به اربعین امسال برسد. مسئله مهم دیگر این است که ظرفیت هایی وجود دارد که تعدادی از دوستان از آن ناآگاه هستند و بسیار اهمیت دارد که اطلاعات به اشتراک گذاشته شود.
او در آخر اشاره کرد: در هر صورت استفاده از ظرفیت ها برای تسهیل سفر هدف این جلسه است که با همکاری خاطره خوبی برای زوار ایجاد شود.
در ادامه این جلسه امیر محمدزاده لاجوردی- مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: دراین زمینه افزایش کیفیت ارتباط را که در مرزهای جنوب شرقی داشته ایم تا برسیم به سمت غرب و جنوب غربی، حدود ۳۸ سایت سیار توسط اپراتورهای همراه جهت بهبود کیفیت ارتباطی در مرزها قرار داده شده است.
وی افزود: همین طور یک کانون ارتباطی هم سمت مرز مهران داریم که بتوانیم وای فای رایگان را در اختیار زوار قرار دهیم. از شروع مرز مهران تا نجف در ورودی سه تا از شهرهای در مسیر، اینترنت و وای فای رایگان قرار داده شده البته بحث رومینگ فعال است اما بوسیله سرویس هایی بصورت لحظه ای به زوار اطلاع داده میشود تا متناسب با اپراتور همراه خود متوجه شوند هزینه مربوط به ارتباطات چقدر است.
لاجوردی اظهار داشت: از مسیر نجف تا کربلا فعلا ۱۱ موکب وجود دارد که اینترنت رایگان بر بستر وای فای را ارائه می دهند که تا آخر هفته این تعداد به ۲۰ موکب افزایش می یابد.
عیسی زارع پور همین طور از نمایشگاه حاضر در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و خدمات ارائه شده توسط شرکت های دانش بنیان بازدید کرد.
منبع:

1401/06/13
23:29:05
5.0 / 5
446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403